utorok , 20 októbra 2020
Home / SVET / Trump je najhorším prezidentom modernej doby, denník Washington Post stojí jednoznačne za Bidenom

Trump je najhorším prezidentom modernej doby, denník Washington Post stojí jednoznačne za Bidenom

29.9.2020 (Webnoviny.sk) – Denník Washington Post v pondelok podporil v kampani pred prezidentskými voľbami, ktoré sa uskutočnia 3. novembra, demokratického zástupcu Joea Bidena.

Periodikum označilo 77-ročného rodáka z Pennsylvánie za lídra v otázkach “slušnosti, cti a schopností”, čo je podľa novín v absolútnom rozpore s úradujúcim prezidentom a Bidenovým protikandidátom Donaldom Trumpom.

Najhorší prezident modernej doby

Uznávaný denník sa týmto krokom pridal k známym americkým osobnostiam, ktoré niekoľko týždňov pred voľbami Bidenovi vyslovili podporu. V pomyselnom menoslove sa nachádza niekdajší guvernér Pennsylvánie Tom Ridge, vdova po senátorovi Johnovi McCainovi či hollywoodský herec Dwayne “The Rock” Johnson.

“Mnohí Američania by mohli byť ochotní hlasovať v prospech kohokoľvek, aby sa zbavili najhoršieho prezidenta modernej doby,” napísala redakčná rada Washington Post s odvolaním sa na Trumpovo nezvládnutie pandémie koronavírusu v USA či jeho útoky na demokratické hodnoty.

Voliči nemusia podliezať latku

“Našťastie, na to, aby voliči v roku 2020 zosadili prezidenta Trumpa, nemusia podliezať nastavenú latku,” sarkasticky dodávajú noviny, ktoré považujú Bidena za mimoriadne kvalifikovaného muža so správnymi charakterovými vlastnosťami a schopnosťami potrebnými na to, aby “zvládol náročné úlohy, ktorým bude národ čeliť v nasledujúcich štyroch rokoch”.

Republikán Trump si v minulosti pohneval redakciu Washington Post opakovanými tvrdeniami, že publikuje “falošné správy”. Denník spustil databázu Fact Checker, ktorá zozbierala približne 20-tisíc nepravdivých alebo zavádzajúcich Trumpových vyhlásení.

Viac k témam: prezidentské voľby v USA, Washington Post
Zdroj: Webnoviny.sk – Trump je najhorším prezidentom modernej doby, denník Washington Post stojí jednoznačne za Bidenom © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Slovinsko zavádza zákaz nočného vychádzania, obmedzený bude aj pohyb medzi regiónmi

Slovinská vláda tak reaguje na výrazný nárast nových prípadov ochorenia COVID-19.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *