piatok , 30 októbra 2020
Home / SVET / Madrid je najmohnutnejším ohniskom koronavírusu v Európe, Illa chce ešte prísnejšie obmedzenia

Madrid je najmohnutnejším ohniskom koronavírusu v Európe, Illa chce ešte prísnejšie obmedzenia

26.9.2020 (Webnoviny.sk) – Španielsky minister zdravotníctva Salvador Illa v soboru zopakoval požiadavku smerom k madridským regionálnym orgánom, aby v najmohutnejšom ohnisku koronavírusu v Európe uplatnili prísnejšie obmedzenia mobility. “Situácia v Madride je komplikovaná a vážna. Čakajú nás ťažké týždne,” vyhlásil 54-ročný minister.

Viac o téme: Koronavírus

Illa druhýkrát v priebehu niekoľkých dní naliehavo vyzval madridské zdravotnícke orgány zodpovedné za riešenie pandemickej situácie v hlavnom meste, aby “prehodnotili svoje rozhodnutia” a “obmedzili pohyb obyvateľstva v celom Madride”.

V španielskej metropole, kde žije 3,3 milióna obyvateľov, v piatok rozšírili počet štvrtí, v ktorých obmedzili pohyb ľudí. V 45 mestských častiach má dohromady vyše milión ľudí zakázané odísť zo svojich štvrtí, ak na to nemajú opodstatnený dôvod.

Ľudia žijúci v madridských štvrtiach s obmedzeným pohybom sa však postavili na protest proti týmto reštrikciám. Tvrdia, že sú terčom opatrení preto, že sú chudobní a musia do práce dochádzať verejnou dopravou a žiť v husto obývaných oblastiach.

Viac k témam: COVID-19, Koronavírus, Koronavírus COVID-19 v Španielsku
Zdroj: Webnoviny.sk – Madrid je najmohnutnejším ohniskom koronavírusu v Európe, Illa chce ešte prísnejšie obmedzenia © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Česi majú po odvolaní Prymulu nového ministra zdravotníctva, Zeman vymenoval Blatného

Prymula skončil po tom, ako ho novinári nachytali vychádzať zo zatvorenej reštaurácie a bez rúška.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *