streda , 28 októbra 2020
Home / SLOVENSKO / Pellegrini skritizoval Matoviča za jeho vyjadrenia na adresu nezodpovedných občanov

Pellegrini skritizoval Matoviča za jeho vyjadrenia na adresu nezodpovedných občanov

26.9.2020 (Webnoviny.sk) – Ak sa situácia považuje za alarmujúcu, opatrenia by sa mali zaviesť skôr ako 1. októbra. Povedal to v sobotnej diskusnej relácii Rozhlasu a televízie Slovenska (RTVS) Sobotné dialógy na Rádiu Slovensko podpredseda Národnej rady (NR) SR a líder strany Hlas – sociálna demokracia Peter Pellegrini. Poukázal, že pandemická komisia zasadla v piatok 25. septembra a Ústredný krízový štáb zasadne až v pondelok 28. septembra.

Strata konsenzu

Ďalší podpredseda NR SR Juraj Šeliga (Za ľudí) reagoval, že dátum 1. októbra bol vybraný operatívne, aby bol čas na prípravu a nasadenie opatrení. Dodal, že ak nezasadá ústredný krízový štáb, neznamená to, že sa opatrenia nepripravujú.

Viac o téme: Koronavírus

Pellegrini v relácii požiadal, aby ľudia mysleli na svojich rodičov a starých rodičov: „Nech už predstavíte opatrenia aké chcete, najväčším nešťastím v tejto situácii je, že sa na Slovensku stratil konsenzus, dohoda a súzvuk medzi občanmi Slovenskej republiky a vládou.

V súvislosti s vyjadreniami premiéra Igora Matoviča na adresu nezodpovedných občanov Pellegrini uviedol, že takýmito útokmi na ľudí sa vytvára neistota a odpor v časti verejnosti. “Ľudia už nechcú ani veriť tomu, čo je im prikazované, hoci, si myslím, že by sme ľudí mali prosiť a žiadať, aby sa nejako správali,“ dodal Pellegrini.

Režim na hraniciach

Šeliga reagoval, že za rétoriku iných zodpovednosť nenesie, no v tejto súvislosti by chcel poznamenať, že aj napriek tvrdšiemu jazyku predsedu vlády je tam starosť o Slovensko.

Podľa Šeligu je otázka režimu na hraniciach otvorená, no nikto nechce, aby boli hranice zatvorené tak, ako to bolo v prípade prvej vlny pandémie COVID-19. Doplnil, že ak sa bude upravovať režim na hraniciach, tak bude reflektovať to, aby ľudia, ktorí musia chodiť do zahraničia, boli čo najmenej znevýhodnení.

Pellegrini uviedol, že nie si je istý, či Slovensko disponuje všetkými mechanizmami pri príchode ľudí zo zahraničia, akými mala byť e-karanténa a lepší dohľad. Dodal, že v tomto smere sa mohlo urobiť viac a mohol byť väčší prehľad o ľuďoch, ktorí prichádzali z vysoko rizikových krajín.

Viac k témam: Koronavírus, premiér Slovenskej republiky
Zdroj: Webnoviny.sk – Pellegrini skritizoval Matoviča za jeho vyjadrenia na adresu nezodpovedných občanov © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Fico: Pri celoplošnom testovaní sa môže nakaziť viac ľudí, ako keby ostali doma

Testovanie podľa predsedu strany Smer – SD Roberta Fica nemá žiadne odborné odôvodnenie.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *