Home / SVET / Americké rádia už nevstúpia do budovy ruského parlamentu, Štátna duma schválila zákaz

Americké rádia už nevstúpia do budovy ruského parlamentu, Štátna duma schválila zákaz

MOSKVA 6. decembra (WebNoviny.sk) – Štátna duma, dolná komora ruského parlamentu, zakázala vstup do svojej budovy americkým rádiám Hlas Ameriky (Voice of America) a Rádio Slobodná Európa/Sloboda (Radio Free Europe/Liberty).

O zákaze vstupu rozhodla v stredu, len deň po tom, ako ich spolu s ich siedmimi regionálnymi pobočkami v utorok ministerstvo spravodlivosti zaradilo do zoznamu zahraničných agentov.

Odporúčame:
Ruský veľvyslanec pri OSN vyzval Severnú Kóreu k ukončeniu testov balistických rakiet

Registrovanie amerických médií do zoznamu zahraničných agentov prišlo v reakcii na podobný krok Washingtonu. V novembri americké ministerstvo spravodlivosti nariadilo ruským štátnym médiám Russia Today (RT) a Sputnik, aby sa tam zaregistrovali ako zahraniční agenti.

Americké tajné služby obviňujú RT zo spolupráce na zasahovaní Ruska do prezidentských volieb. Komisia spravujúca akreditácie novinárov z rozhlasu a televízie do Kongresu USA minulý týždeň toto povolenie na vstup RT odobrala.

Média označené Ruskom ako zahraniční agenti musia okrem iného hlásiť svoj zdroj financovania. Všetky takto zaradené americké médiá financuje vláda.

Viac k témam: Rusko, Štátna duma
Zdroj: Webnoviny.sk – Americké rádia už nevstúpia do budovy ruského parlamentu, Štátna duma schválila zákaz © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

V Bulharsku zatkli muža s ukrajinskými dokladmi. Je podozrivý zo špionáže a šírenia štátneho tajomstva

Muž taktiež aj nelegálne vstúpil do areálu tepelnej elektrárne Marica Iztok 2.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *