Home / SVET / Lesné požiare v Kalifornii už dosiahli pobrežie, v Los Angeles stopli nakrúcanie seriálov

Lesné požiare v Kalifornii už dosiahli pobrežie, v Los Angeles stopli nakrúcanie seriálov

SANTA PAULA 6. decembra (WebNoviny.sk) – Lesné požiare v južnej Kalifornii, ktoré oblasť trápia od pondelka, už zničili približne 200 budov a z domovov vyhnali najmenej 150-tisíc ľudí.

V okrese San Bernardino oheň vyčíňajúci na približne 40 hektároch územia zranil dve osoby, pričom jedna z nich je vo vážnom stave. Úsilie hasičov zbrániť šíreniu požiaru komplikuje premenlivý vietor, oheň však zatiaľ v okrese nezničil žiadne domy ani podniky.

Pri meste Ventura v rovnomennom okrese požiar už dosiahol pobrežie. Ako informuje agentúra AP, oheň sa dostal cez diaľnicu 101 pri pláži Solimar, kde už úrady nariadili evakuáciu tamojších obyvateľov. Podľa zástupcov hasičského zboru silu ohňa zmenšuje nedostatok vegetácie.

Odporúčame:
Požiar vypukol na prvých poschodiach budovy, jeden človek sa chcel zachrániť skokom zo strechy

V okrese Los Angeles zase pre oheň prerušili nakrúcanie viacerých televíznych projektov vrátane seriálu Westworld (2016) televízie HBO. Televízia v utorok prostredníctvom vyhlásenia informovala, že scény do druhej sezóny nakrúcali v oblasti medzi dvoma požiarmi, a preto sa producenti rozhodli z bezpečnostných dôvodov produkciu pozastaviť. Nakrúcanie znova začne, keď už to bude bezpečné, uvádza sa v stanovisku.

Viac k témam: Kalifornia, lesný požiar, Los Angeles
Zdroj: Webnoviny.sk – Lesné požiare v Kalifornii už dosiahli pobrežie, v Los Angeles stopli nakrúcanie seriálov © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Bezpečnostná služba vraj vyhodila do vzduchu vlak na ruskom Ďalekom východe

Údajne ide o druhú fázu operácie SBU na vyradenie železničnej trate Bajkal-Amur z prevádzky. 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *