utorok , 20 októbra 2020
Home / EKONOMIKA / Európske krajiny zavádzajú drastické opatrenia proti COVID-19, ale menový fond to vidí pozitívne

Európske krajiny zavádzajú drastické opatrenia proti COVID-19, ale menový fond to vidí pozitívne

25.9.2020 (Webnoviny.sk) – Európska únia vo štvrtok skonštatovala, že v niektorých členských štátoch, ktoré zavádzajú drastické opatrenia proti šíreniu koronavírusu, je momentálne situácia horšia ako v marci.

Rekordy vo Francúzsku

Deň po nariadení prísnejších opatrení týkajúcich sa testovania zaznamenali vo Francúzsku rekordný denný počet infikovaných – vyše 16-tisíc prípadov.

Grécky premiér Kyriakos Mitsotakis zasa varoval, že v Aténach bude možno potrebné opätovné zavedenie obmedzenia pohybu obyvateľstva, pokiaľ nebude verejnosť schopná pomôcť pri znižovaní nových prípadov rešpektovaním dištančných opatrení a nosením tvárových masiek.

Izrael, ktorý minulý týždeň zatvoril školy a zaviedol početné obmedzenia na pracoviskách a pri voľnočasových aktivitách, v rámci druhého celonárodného “lockdownu” vo štvrtok ešte viac sprísnil svoje pravidlá.

Hospodársky výhľad je priaznivejší

Väčšina pracovísk a obchodov bude uzatvorená, pričom modlitebné stretnutia a demonštrácie budú prísne regulované.

Tvrdé opatrenia zavedené počas skoršej fázy pandémie koronavírusu, ktorý dosiaľ potvrdili u viac ako 30 miliónov ľudí a spôsobil smrť takmer milióna osôb, ochromili podniky a nasmerovali svetovú ekonomiku do recesie.

Medzinárodný menový fond však vo štvrtok uviedol, že hospodársky výhľad je v súčasnosti priaznivejší ako v júni. Hovorca Gerry Rice naznačil, že niektoré časti globálnej ekonomiky “začínajú otáčať hlavami”, no dodal, že výhľadovo to vyzerá “veľmi náročne”.

Viac o téme: Koronavírus

Viac k témam: Ekonomické dopady koronavírusu, Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk – Európske krajiny zavádzajú drastické opatrenia proti COVID-19, ale menový fond to vidí pozitívne © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Slovenská pošta vyplatí štátne sociálne dávky a dôchodky aj počas núdzového stavu

V októbri Slovenská pošta vyplatí takmer 250-tisíc sociálnych dávok.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *