piatok , 30 októbra 2020
Home / SLOVENSKO / Kollár chce rozvíjať vzťahy s ukrajinským parlamentom, svoj záujem predostrel prezidentovi Zelenskému

Kollár chce rozvíjať vzťahy s ukrajinským parlamentom, svoj záujem predostrel prezidentovi Zelenskému

24.9.2020 (Webnoviny.sk) – Predseda parlamentu Boris Kollár (Sme rodina) predostrel ukrajinskému prezidentovi Volodymyrovi Zelenskyjmu záujem o rozvíjanie vzťahov medzi Národnou radou SR (NR SR) a Najvyššou radou Ukrajiny a zároveň snahu nadviazať aj na „úspešné fungovanie poslaneckých skupín priateľstva z predchádzajúcich volebných období”.

Parlamentnú diplomaciu je totiž podľa neho možné využiť na zviditeľnenie Slovenska na Ukrajine a opačne. V tlačovej správe o tom informoval Odbor komunikácie s médiami a verejnosťou Kancelárie NR SR.

Snaha o obnovenie dialógov medzi parlamentmi

Kollár zároveň dodal, že pri pohľade do nedávnej minulosti vidí potrebu obnoviť dialóg, najmä na úrovni vedenia parlamentov Slovenska a Ukrajiny. Predseda parlamentu v rámci dnešného prijatia ukrajinskému prezidentovi potvrdil, že Slovensko podporuje suverenitu a územnú celistvosť Ukrajiny.

Vyjadril aj záujem o transformáciu a reformy na Ukrajine s cieľom jej postupného približovania k európskym integračným štruktúram.

Počet ukrajinský škôl na Slovensku klesol

Na dnešnom stretnutí diskutovali aj o zastúpení ukrajinských škôl na Slovensku, ktorých počet v uplynulých rokoch klesol.

Poslanec NR SR a podpredseda Prešovského samosprávneho kraja Jozef Lukáč (Sme rodina) ukrajinskému prezidentov prisľúbil, že garantuje zachovanie ukrajinského gymnázia v Prešove.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Zuzana Čaputová privítala na návšteve prezidenta Ukrajiny Volodymyra Zelenského (fotografie)

Viac k témam: ukrajinský prezident
Zdroj: Webnoviny.sk – Kollár chce rozvíjať vzťahy s ukrajinským parlamentom, svoj záujem predostrel prezidentovi Zelenskému © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Výročná správa Huawei o udržateľnom podnikaní demonštruje pokrok v oblasti ekologických riešení

Udržateľnosť podnikania je jeden z hlavných cieľov, ktorý si pre rok 2019 stanovila spoločnosť Huawei.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *