štvrtok , 29 októbra 2020
Home / EKONOMIKA / Čína vyhlásila za svoj cieľ dosiahnutie uhlíkovej neutrality do roku 2060

Čína vyhlásila za svoj cieľ dosiahnutie uhlíkovej neutrality do roku 2060

23.9.2020 (Webnoviny.sk) – Čína plánuje dosiahnuť vrchol svojich emisií kysličníka uhličitého pred rokom 2030 a uhlíkovú neutralitu do roku 2060. Povedal to prezident krajiny Si Ťin-pching. V prejave k Valnému zhromaždeniu OSN označil Parížsku dohodu o zmene klímy za vytýčenie “smeru pre svet pri prechode k zelenému a nízkouhlíkovému rozvoju”. Informuje o tom portál cnbc.com.

“Chceme, aby naše emisie kysličníka uhličitého kulminovali pred rokom 2030 a aby sme dosiahli uhlíkovú neutralitu pred rokom 2060,” vyhlásil Si Ťin-pching. Čína je ďalšou veľkou ekonomikou, ktoré zverejnila svoje klimatické ciele.

Len minulý týždeň Európska komisia (EK) oznámila, že chce, aby Európska únia znížila emisie skleníkových plynov do roku 2030 prinajmenšom o 55 percent oproti úrovni z roku 1990. Tento cieľ podľa EK nasmeruje “EÚ na vyrovnanú cestu k dosiahnutiu klimatickej neutrality do roku 2050”.

Viac k témam: uhlíková neutralita, uhlíková stopa
Zdroj: Webnoviny.sk – Čína vyhlásila za svoj cieľ dosiahnutie uhlíkovej neutrality do roku 2060 © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Štát dostal maloobchodníkov do patovej situácie, sektor potrebuje okamžitú pomoc

Každé minuté euro do podpory lokálnych podnikateľov by sme mali v súčasnej situácii vnímať ako investíciu do budúcna, tvrdí predseda Iniciatívy slovenských maloobchodníkov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *