streda , 21 októbra 2020
Home / SVET / Ľudia v Madride vyšli do ulíc a žiadali odstúpenie Ayusovej pre opatrenia proti šíreniu koronavírusu

Ľudia v Madride vyšli do ulíc a žiadali odstúpenie Ayusovej pre opatrenia proti šíreniu koronavírusu

20.9.2020 (Webnoviny.sk) – Obyvatelia Madridu v nedeľu protestovali proti tomu, ako šéfka regionálnej vlády Isabel Díaz Ayusová rieši pandémiu koronavírusu, keďže uvalila nové reštrikcie pre štvrte s najvyššou mierou šírenia nákazy. Protestujúci mali rúška a snažili sa udržiavať odstup, pričom žiadali odstúpenie Ayusovej. Demonštranti boli po celom meste a preto bolo ťažké odhadnúť ich počet.

V madridskej štvrti Vallecas protestujúci volali “Pre všetkých alebo pre nikoho!”, čím kritizovali piatkové rozhodnutie Ayusovej, že reštrikcie budú platiť pre niektoré najchudobnejšie oblasti španielskeho hlavného mesta.

Podľa miestnych úradov sa v týchto štvrtiach vírus šíri najrýchlejšie. Reštrikcie sa dotýkajú zhruba 860-tisíc ľudí, ktorí nesmú zo svojej štvrte odísť s výnimkou cesty do práce, do školy alebo na dohodnutú návštevu zdravotníckeho zariadenia.

Parky v dotknutých štvrtiach sú zavreté a obchody a reštaurácie musia obmedziť počet návštevníkov na polovicu svojej kapacity.

Španielsku sa nedarí zastaviť druhú vlnu pandémie koronavírusu, ktorý podľa údajov ministerstva zdravotníctva v krajine zabil najmenej 30 400 ľudí. Miera šírenia nákazy v Madride je viac ako dvojnásobne väčšia v porovnaní s celoštátnym priemerom.

Viac o téme: Koronavírus

Viac k témam: Koronavírus COVID-19 v Španielsku, protest
Zdroj: Webnoviny.sk – Ľudia v Madride vyšli do ulíc a žiadali odstúpenie Ayusovej pre opatrenia proti šíreniu koronavírusu © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Írsko zavádza prísne obmedzenia pohybu, otvorené zostanú len obchody so základnými potrebami

Predseda írskej vlády vyzval ľudí na spojenie síl, aby mohli neskôr v pokoji oslavovať Vianoce.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *