pondelok , 23 novembra 2020
Home / SVET / Bývalý americký prezident vydá prvý diel pamätí, hovorí o politickom vzostupe aj súkromí

Bývalý americký prezident vydá prvý diel pamätí, hovorí o politickom vzostupe aj súkromí

17.9.2020 (Webnoviny.sk) – Niekdajší prezident USA Barack Obama 17. novembra predstaví úvodný diel pamätí. Prvá časť spomienok, ktorá ponesie názov “Zasľúbená krajina”, sa bude týkať politického vzostupu až po nástup do Bieleho domu a prvého funkčného obdobia vo funkcii prezidenta Spojených štátov amerických. Dátum vydania druhého zväzku zatiaľ nestanovili.

“Ostatné roky som strávil premýšľaním o svojom prezidentskom úrade. V časti Zasľúbená krajina som sa snažil citlivo popísať moju prezidentskú kampaň a čas strávený vo funkcii – kľúčové udalosti a ľudí, ktorí ju formovali, správne kroky a chyby, ktoré som spravil, a všetko, čomu sme vtedy museli čeliť a čomu stále ako národ čelíme,” uviedol Obama vo štvrtkovom vyhlásení.

V knihe so 768 stranami odhalí aj súkromie a míľniky vzťahu s manželkou Michelle, s ktorou sa zosobášil v roku 1992. Obamu považujú za literárne najnadanejšieho prezidenta USA od čias Abrahama Lincolna. Jeho doterajšie dve knihy “Cesta za snami môjho otca” a “Pokus o nemožné” sa tešia veľkej obľube a po celom svete sa predali milióny výtlačkov.

Viac k témam: americký exprezident, Biely dom, kniha
Zdroj: Webnoviny.sk – Bývalý americký prezident vydá prvý diel pamätí, hovorí o politickom vzostupe aj súkromí © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Španielsko vyžaduje od všetkých cestujúcich negatívne testy, antigénový však neuznávajú

Karanténa po vstupe do krajiny však potrebná nie je.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *