piatok , 18 septembra 2020
Home / SLOVENSKO / Štyria obvinení v kauze žilinských sudcov idú do väzby, sťažnosť podal aj prokurátor

Štyria obvinení v kauze žilinských sudcov idú do väzby, sťažnosť podal aj prokurátor

17.9.2020 (Webnoviny.sk) – Štyri osoby obvinené zo zločinu prijímania úplatku v súvislosti s kauzou žilinských sudcov, ktorí boli zatknutí v rámci policajnej akcie Plevel, idú do väzby. Rozhodol o tom sudca pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) v Banskej Bystrici.

Viaceré dôvody

Informovala o tom hovorkyňa ŠTS Katarína Kudjáková s tým, že dôvodom väzby u všetkých obvinených je obava z možného ovplyvňovania svedkov. U jedného z obvinených je dôvodom väzby aj obava z možného pokračovania v trestnej činnosti.

Rozhodnutie podľa hovorkyne nie je právoplatné, obvinení podali proti nemu sťažnosť, o ktorej rozhodne Najvyšší súd SR. Sťažnosť podal aj prokurátor, keďže sudca pri jednom obvinenom neakceptoval preventívnu väzbu.

V rámci prípadu je obvinených viac ako desať osôb

Plénum Ústavného súdu SR v utorok 15. septembra rozhodlo o tom, že súhlasí s návrhom na väzbu sudcu okresného súdu Žilina Daniela B. s dočasne pozastaveným výkonom.

Národná kriminálna agentúra (NAKA) zadržala v pondelok v rámci akcie Plevel päť osôb. Podľa medializovaných informácií išlo o predsedníčku Krajského súdu v Žiline Evu K., žilinských sudcov Pavla P., Daniela B. a advokáta Ľuboša M.

Vyšetrovateľ ich mal obviniť z prijímania úplatku. Šéfku krajského súdu v Žiline Evu K. prepustili bez obvinenia v utorok. V rámci prípadu je obvinených viac ako desať osôb.

Viac k témam: akcia Plevel, úplatok
Zdroj: Webnoviny.sk – Štyria obvinení v kauze žilinských sudcov idú do väzby, sťažnosť podal aj prokurátor © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Dva parlamentné výbory majú nových predsedov, Kotlebu opäť nezvolili

Mariana Kotlebu (ĽSNS) parlament po niekoľký raz neschválil za predsedu Osobitného kontrolného výboru NR SR na kontrolu činnosti Vojenského spravodajstva.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *