utorok , 22 septembra 2020
Home / SLOVENSKO / Odborové zväzy sú pripravené začať s protestnými pochodmi za práva všetkých zamestnancov

Odborové zväzy sú pripravené začať s protestnými pochodmi za práva všetkých zamestnancov

16.9.2020 (Webnoviny.sk) – V Košiciach a Prešove začne koncom tohto týždňa Konfederácia odborových zväzov (KOZ) so sériou protestných aktivít v krajských mestách Slovenska. Do konca septembra plánuje zorganizovať celkovo šesť protestných pochodov s názvom Za práva všetkých zamestnancov.

Očakávajú aj učiteľov

Snahou je takýmto spôsobom upozorniť vládu, že všetci pracujúci si zaslúžia rešpekt. „Hlavným dôvodom protestov je zhoršovanie sociálnych štandardov, o ktorých uvažuje vláda SR a s ktorými nemôžeme súhlasiť. Ide napríklad o zrušenie dôchodkového stropu na odchod do dôchodku, zrušenie a zmrazenie príplatkov od roku 2021, zrušenie zvyšovania minimálnej mzdy. To, čo vláda sľubovala pred voľbami je v príkrom rozpore s tým, čo plánujú urobiť a s týmto my nesúhlasíme, keďže nejde o tak veľké náklady, aby ich slovenská ekonomika nemohla zniesť,“ uviedol v tejto súvislosti člen predsedníctva Odborového zväzu (OZ) KOVO Jozef Balica.

Ako dodal, na protestoch očakávajú učiteľov, štátnych a verejných zamestnancov, odborárov, ale aj verejnosť.

Krajniak to nepovažuje za šťastné riešenie

Minister práce a sociálnych vecí Milan Krajniak považuje aktivity KOZ za mediálne divadlo. Zdôraznil, že je s odborármi pripravený sa kedykoľvek rozprávať s tým, že zástupov KOZ pozval aj na rokovanie predsedníctva tripartity. “Neviem, či je to najlepšie z hľadiska ľudí,” vyjadril sa k pripravovaným protestným pochodom odborárov.

Prvý protestný pochod Za práva všetkých zamestnancov sa uskutoční vo štvrtok 17. septembra o 15:00 v Košiciach pri Jumbo Centre, trasa pochodu povedie na Hlavnú ulicu.

V piatok 18. septembra o 15:30 je naplánovaný protest v Prešove. Povedie od budovy mestského úradu po Súsošie sv. Trojice na Hlavnej ulici. Následne sa protestné pochody uskutočnia 22. septembra v Banskej Bystrici, 24. septembra v Žiline, 28. septembra v Trenčíne a 29. septembra v Trnave

Viac k témam: demonštrácie, protesty
Zdroj: Webnoviny.sk – Odborové zväzy sú pripravené začať s protestnými pochodmi za práva všetkých zamestnancov © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Prípad diplomovej práce Borisa Kollára neskončil, polícia začala trestné stíhanie

Najviac strán mal súčasný predseda parlamentu skopírovať od svojho školiteľa.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *