Home / SVET / Hlavným problémom vytvorenia nemeckej vlády je Seehofer a rodiny utečencov

Hlavným problémom vytvorenia nemeckej vlády je Seehofer a rodiny utečencov

BERLÍN 5. decembra (WebNoviny.sk) – Hlavným problémom pri snahe o vytvorenie budúcej nemeckej vládnej koalície je momentálne otázka, či majú mať za utečencami, ktorí dostali v Nemecku azyl, právo prísť aj ich najbližší rodinní príslušníci – manželky či manželia a deti. Vyplýva to z vyjadrení viacerých politikov zo strán, ktoré o budúcej koalícii rokujú.

Zelení trvajú na tom, že rodiny majú právo za azylantmi prísť a argumentujú, že ak by to tak nebolo, Nemecko by sa zachovalo veľmi nehumánne.

Odporúčame:
Bavorský premiér Seehofer odstúpi, chce sa viac venovať celonárodnej politke

Podobný postoj má aj Sociálnodemokratická strana Nemecka (SPD) a dokonca aj významná časť Kresťanskodemokratickej únie Nemecka/Kresťansko-sociálnej únie Bavorska (CDU/CSU) nemeckej kancelárky Angely Merkelovej.

Problémom je však postoj Horsta Seehofera, šéfa CSU, ktorý povolenie príchodu rodín utečencov jednoznačne odmieta. Aj v rozhovore pre utorňajšie vydanie denníka Bild vyhlásil, že niečo také je preňho „nepredstaviteľné“, keďže by to podľa neho „viedlo k masívnej migrácii“.

Viac k témam: Angela Merkelová, Horst Seehofer, migranti, Nemecko, utečenci
Zdroj: Webnoviny.sk – Hlavným problémom vytvorenia nemeckej vlády je Seehofer a rodiny utečencov © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Mobilizácia prebieha „podľa plánu“, ale nie je dostatok výcvikových zariadení, hovorí Zelenskyj

Ukrajinci už cvičia v rámci Ukrajinskej légie v Poľsku.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *