Home / EKONOMIKA / Apple sa dohodla s írskou vládou, krajine odvedie miliardy eur za nezaplatené dane

Apple sa dohodla s írskou vládou, krajine odvedie miliardy eur za nezaplatené dane

LONDÝN 5. decembra (WebNoviny.sk) – Americká technologická spoločnosť Apple po dohode s írskou vládou vloží na viazaný účet 13 mld. eur. To je suma, ktorú má podľa Európskej komisie (EK) Írsko od firmy vymáhať na nezaplatených daniach. Dohodu v pondelok potvrdila írska vláda.

Komisia v auguste 2016 dospela k záveru, že daňové úľavy, ktoré Dublin poskytoval spoločnosti Apple v rokoch 2003 až 2014, sú podľa pravidiel EÚ o štátnej pomoci nelegálne. Írsko preto vyzvala, aby do 3. januára 2017 od firmy vymohla daňový nedoplatok vo výške 13 mld. eur plus úroky.

Odporúčame:
Apple údajne zreorganizoval svoje dcérske firmy preto, aby využil medzery v daňových zákonoch

Krajina požiadavku v stanovenej lehote nesplnila a bruselská komisia následne v októbri podala na Írsko sťažnosť na Súdnom dvore Európskej únie (ECJ). Írsko s rozhodnutím komisie nesúhlasí a odvolalo sa proti nemu.

Viac k témam: Apple, dane, írsko
Zdroj: Webnoviny.sk – Apple sa dohodla s írskou vládou, krajine odvedie miliardy eur za nezaplatené dane © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Vláda odborníkov pripravila budúcemu kabinetu desatoro pre lepšie využívanie eurofondov

„Nech už budúcu vládu bude zostavovať ktokoľvek, ak chce pomôcť Slovensku, mal by brať tieto odporúčania do úvahy," povedal Balík.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *