utorok , 22 septembra 2020
Home / SLOVENSKO / Ministerstvo vnútra po dohode so Slovenským zväzom nepočujúcich uhradí honoráre za posunkové tlmočenie

Ministerstvo vnútra po dohode so Slovenským zväzom nepočujúcich uhradí honoráre za posunkové tlmočenie

8.9.2020 (Webnoviny.sk) – Ministerstvo vnútra sa dohodlo so Slovenským zväzom nepočujúcich a uhradí financie za vykonané posunkové tlmočenie na tlačových konferenciách. Ako ďalej rezort uvádza vo svojom profile na sociálnej sieti, ministerstvo tlmočníkom uhradí peniaze obratom po prijatí faktúry na vyrokovanú sumu.

Mrzí nás, že rezort vnútra vyznel vo svetle medializovaných informácií v očiach verejnosti negatívne, myslíme si však, že sa vzniknutej situácii dalo predísť,“ dodalo ministerstvo.

Slovenský zväz nepočujúcich minulý týždeň krátko pred začatím rokovania vlády zorganizoval protest. Nepočujúci žiadali, aby sa na tlačových konferenciách a brífingoch obnovilo tlmočenie do slovenského posunkového jazyka.

Zároveň požadovali, aby sa urýchlil proces vyplatenia tlmočníkov za vykonanú prácu, keďže od začiatku tlmočenia na úrade vlády, čo predstavuje polrok, nedostali tlmočníci výplatu.

Vedúci Úradu vlády SR Július Jakab v reakcii pre médiá uviedol, že tlmočníci mali pôvodne uzavretú zmluvu s ministerstvom vnútra na tlačové besedy krízového štábu. Na tie, ktoré organizoval Úrad vlády SR, chodili bez toho, aby s ním mali zmluvu.

Viac k témam: nepočujúci, plat, Tlmočník
Zdroj: Webnoviny.sk – Ministerstvo vnútra po dohode so Slovenským zväzom nepočujúcich uhradí honoráre za posunkové tlmočenie © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Prípad diplomovej práce Borisa Kollára neskončil, polícia začala trestné stíhanie

Najviac strán mal súčasný predseda parlamentu skopírovať od svojho školiteľa.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *