pondelok , 21 septembra 2020
Home / SVET / Pri výbuchu protipechotnej míny na Ukrajine sa zranili vojaci, hlásia aj mŕtvych

Pri výbuchu protipechotnej míny na Ukrajine sa zranili vojaci, hlásia aj mŕtvych

8.9.2020 (Webnoviny.sk) – Dvaja príslušníci ukrajinského armádneho zboru utrpeli zranenia po výbuchu protipechotnej míny v Doneckej oblasti na východe krajiny.

Ako referuje web gordonua.com s odvolaním sa na takticko-operačnú skupinu Vostok, obom bezprostredne po incidente poskytli lekársku pomoc, previezli ich do zdravotníckeho zariadenia a ich stav je uspokojivý.

V Donbase od 27. júla platí prímerie. Podľa náčelníka generálneho štábu, vrchného veliteľa ozbrojených síl Ukrajiny Ruslana Chomčaka sa realizuje na oboch stranách a ojedinelé prípady jeho porušenia nemajú systémový charakter.

Ozbrojenci v Donbase

V nedeľu 6. septembra, 42. deň prímeria, sa ozbrojenci v Donbase zamerali na ukrajinské pozície v Doneckej oblasti a zranili pritom jedného vojaka.

V ten istý deň v susednej Luhanskej oblasti zahynul ďalší ukrajinský vojak v dôsledku ostreľovania zo strany ozbrojencov. Dvoch vojakov, ktorí sa snažili uhasiť vzniknutý požiar, vyhodila do povetria mína.

Konflikt na Ukrajine

Konflikt na východe Ukrajiny trvá od jari roku 2014 a vyžiadal si minimálne 13-tisíc ľudských životov a desaťtisíce zranených. Od začiatku konfliktu sa znepriatelené strany dohodli na 29 prímeriach, z ktorých každé malo platiť na neurčito, no žiadne neprinieslo koniec násilia.

Najúspešnejším z hľadiska pokusov o nastolenie “pokoja zbraní” bol rok 2016, keď sa podarilo udržať prímerie šesť po sebe nasledujúcich týždňov.

Informácie pochádzajú z webov gordonua.com, wikipedia.com a archívu agentúry SITA.

Viac k témam: konflikt, mína, vojaci
Zdroj: Webnoviny.sk – Pri výbuchu protipechotnej míny na Ukrajine sa zranili vojaci, hlásia aj mŕtvych © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Užívatelia WeChatu sa obrátili na súd, podarilo sa im tak odložiť platnosť vládnych reštrikcií

Podľa sudkyne by vládne kroky poškodili práva užívateľov vyplývajúce z prvého dodatku americkej ústavy, keďže by zrušili ich platformu pre komunikáciu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *