utorok , 22 septembra 2020
Home / šport / Ostatné športy / Vlhová bude mať na začiatku sezónu o veľkú súperku menej, „Miss nezničiteľná“ si zlomila lýtkovú kosť

Vlhová bude mať na začiatku sezónu o veľkú súperku menej, „Miss nezničiteľná“ si zlomila lýtkovú kosť

6.9.2020 (Webnoviny.sk) – Švajčiarska zjazdárka Wendy Holdenerová utrpela počas tréningu slalomu v Saas-Fee zlomeninu pravej lýtkovej kosti.

Operácia nie je potrebná

Zranenie potvrdili testy v Balgristovej univerzitnej nemocnici v Zürichu. Jedna zo súperiek Petry Vlhovej v boji o krištáľové glóbusy vo Svetovom pohári možno príde o začiatok sezóny 2020/2021, ktorá je naplánovaná na 17. októbra v rakúskom Söldene.

Ženy tam absolvujú tradične obrovský slalom, ak to dovolí epidemiologická situácia v súvislosti s koronavírusom. “Operácia nie je potrebná, ale dvojnásobná majsterka sveta v alpskej kombinácii možno nestihne začiatok sezóny,” informovala Švajčiarska lyžiarska asociácia Swiss Ski aj rakúsky portál krone.at.

V lete zmenila trénera

Dvadsaťsedemročná Holdenerová má za sebou desať sezón v zjazdárskom proficirkuse a až doteraz nemala vážnejšie zranenie. Z toho vyplynula aj jej prezývka “Miss nezničiteľná”.

Holdenerová toto leto zmenila trénera, ujal sa jej Rakúšan Klaus Mayrhofer a má s ňou iba tie najvyššie športové ciele. Ambiciózna Švajčiarka má na konte trinásť druhých a jedenásť tretích miest v slalome vo Svetovom pohári, ale ani jedno víťazstvo.

“Ideme bojovať o slalomový glóbus vo Svetovom pohári. Som presvedčený o tom, že Wendy má na to, aby ho získala. Má v sebe rezervy, aby vyzvala Shiffrinovú v jej parádnej disciplíne,” uviedol Mayrhofer pre denník Blick ešte v máji tohto roku a ešte dodal: “Budeme pracovať na detailoch v slalomovej technike. Wendy je prístupná zmenám a vie aký risk treba podstúpiť, aby začala víťaziť. Ona je dostatočne ambiciózna a koncentrovaná.”

Viac k témam: Svetový pohár v alpskom lyžovaní
Zdroj: Webnoviny.sk – Vlhová bude mať na začiatku sezónu o veľkú súperku menej, „Miss nezničiteľná“ si zlomila lýtkovú kosť © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Majstrovstvá Európy kadetov v Taliansku budú bez Slovákov, na vine je pozitívny test na COVID-19

Slovenská volejbalová reprezentácia kadetov sa napokon nepredstaví na majstrovstvách Európy tejto vekovej kategórie.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *