Home / SLOVENSKO / V parlamente budú odvolávať Kaliňáka, opozícia mu vyčíta viaceré kauzy

V parlamente budú odvolávať Kaliňáka, opozícia mu vyčíta viaceré kauzy

BRATISLAVA 5. decembra (WebNoviny.sk) – Riadna schôdza potrvá do 12:00 a o 13:00 bude nasledovať mimoriadna schôdza, na ktorej sa poslanci pokúsia o vyslovenie nedôvery ministrovi vnútra Robertovi Kaliňákovi.

Opozičné strany SaS, OĽaNO a Sme rodina chcú odvolať Kaliňáka pre viaceré kauzy, ktoré mu pripisujú. Ná návrh na zvolanie mimoriadnej schôdze sa podpísalo asi 40 poslancov.

Nevie vysvetliť pôvod svojho majetku

„Ak ho necháme na svojom mieste do konca volebného obdobia, je to na encyklopédiu. Bašternák, obchodovanie B. A. Haus, korekcie 25,7 milióna eur za čerpanie eurofondov,“ uviedol poslanec NR SR za SaS Jozef Rajtár.

Druhou stránkou, prečo ho chcú odvolávať je, že Kaliňák nevie vysvetliť pôvod svojho majetku.

Odporúčame:
Kaliňák bude v parlamente čeliť odvolávaniu, opozícia vyzbierala podpisy na zvolanie schôdze

Ministerstvo vnútra v reakcii na návrh na odvolanie ministra Roberta Kaliňáka tvrdí, že za obstarávania dostal rezort od Úradu pre verejné obstarávanie (ÚVO) pokuty len za dva tendre. A to za tie, ktoré realizoval rezort pod vedením súčasnej opozície. Jedna sa týkala predražených Fabií a toho, že neodovzdali dokumentáciu ÚVO.

Pokuty za tendre ministerstvo nedostalo

Ako sa píše v stanovisku, rezort vnútra od ÚVO počas pôsobenia Roberta Kaliňáka na poste ministra vnútra pokuty za obstarávanie nedostal.

Odporúčame:
Kaliňák označil vystúpenie Matoviča za nevydarené divadlo, ministerstvo pokuty nedostalo

„Korekcie, teda zvýšenú spoluúčasť z operačných programov rezort dostal aj za verejné obstarávania, ktoré sa realizovali za Daniela Lipšica. Aj napriek tomu, že ich opozícia bombasticky na svojej tlačovej besede spred niekoľkých dní, zrejme nechtiac, prezentovala vo svojej tabuľke, v podaní na odvolanie zrazu chýbajú. A to svedčí o farizejstve tých, ktorí takýto zúfalý návrh podávajú. Na miesto toho, aby opoziční politici predkladali návrhy, ktoré by mohli pomôcť v zlepšení života a bezpečnosti občanov, tak len politikárčia a pokračujú v hrubom zavádzaní spoločnosti a šírení klamstiev,“ reagovalo ministerstvo.

Viac k témam: ministerstvo vnútra SR, OĽaNO Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti, Robert Kaliňák, SaS Sloboda a Solidarita, Sme Rodina Boris Kollár
Zdroj: Webnoviny.sk – V parlamente budú odvolávať Kaliňáka, opozícia mu vyčíta viaceré kauzy © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Nemecko neuvažuje o uzavretí hraníc s Českom. Strašiť je jednoduchá vec, reagoval na Fica premiér Ódor

Nemci uvažujú o tom, že s českými partnermi vytvoria hliadky na českej strane hranice, a budú robiť presne to, čo slovenskí policajti s Maďarskom.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *