utorok , 22 septembra 2020
Home / SLOVENSKO / Takmer tisíc vojakov ukončilo cvičenie Slovak Rifles, budú plniť úlohy deklarovanej jednotky

Takmer tisíc vojakov ukončilo cvičenie Slovak Rifles, budú plniť úlohy deklarovanej jednotky

4.9.2020 (Webnoviny.sk) – Takmer tisíc vojakov pozemných a vzdušných síl skončilo v priestoroch Centra výcviku Lešť päťtýždňové cvičenie Slovak Rifles. Svoju pripravenosť preverila 13. mechanizovaná práporová skupina s 280 kusmi vojenskej techniky.

Vyvrcholenie takmer dvojročnej prípravy

Mechanizovaná práporová skupina začne po certifikácii plniť úlohy deklarovanej jednotky v systéme kolektívnej obrany Severoatlantickej aliancie (NATO) s pohotovosťou od 1. januára 2021. V tlačovej správe o tom informoval hovorca Ozbrojených síl Slovenskej republiky Štefan Zemanovič.

Certifikačné cvičenie, ktoré je vyvrcholením takmer dvojročnej prípravy, sa malo pôvodne uskutočniť v mesiaci jún. Vzhľadom na epidemiologickú situáciu sme jeho konanie museli posunúť a prijať proti-pandemické opatrenia,“ uviedol podplukovník Richard Kiraly, veliteľ levického mechanizovaného práporu, ktorý tvorí jadro mechanizovanej práporovej skupiny.

Záver skontroloval aj brigádny generál

Záverečný týždeň cvičenia preveril zladenosť a pripravenosť štábu, ale aj jednotiek skupiny na plnenie stanovených úloh, kedy ich činnosť počas práporového taktického cvičenia s ostrou bojovou streľbou hodnotil certifikačný tím veliteľstva pozemných síl a generálneho štábu. Záver cvičenia skontroloval aj nový veliteľ pozemných síl, brigádny generál Ivan Pach.

Jadro Mechanizovanej práporovej skupiny tvorí 13. mechanizovaný prápor doplnený o jednu mechanizovanú rotu nitrianskeho práporu, čatu zo seredského ženijného práporu, protilietadlovú čatu Igla z protilietadlovej raketovej brigády Nitra, čatu z rožňavského práporu RCHBO, zložku Základne nasaditeľných komunikačných a informačných systémov Ružomberok, taktický CIMIC a PSYOPS tím z Martina, jednotky Humint z prešovského práporu Istar, delostreleckú čatu zo samohybného delostreleckého oddielu Michalovce, ale aj rotu logistickej podpory z trenčianskej brigády bojového zabezpečenia.

Viac k témam: vojaci, výcvikové centrum Lešť
Zdroj: Webnoviny.sk – Takmer tisíc vojakov ukončilo cvičenie Slovak Rifles, budú plniť úlohy deklarovanej jednotky © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Prípad diplomovej práce Borisa Kollára neskončil, polícia začala trestné stíhanie

Najviac strán mal súčasný predseda parlamentu skopírovať od svojho školiteľa.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *