sobota , 24 októbra 2020
Home / SLOVENSKO / Čaputovú rozsudok v prípade vraždy Kuciaka šokoval a očakáva, že hľadanie spravodlivosti nekončí

Čaputovú rozsudok v prípade vraždy Kuciaka šokoval a očakáva, že hľadanie spravodlivosti nekončí

3.9.2020 (Webnoviny.sk) – Prezidentka Zuzana Čaputová je štvrtkovým verdiktom súdu v prípade vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej šokovaná a očakáva, že hľadanie spravodlivosti nekončí a bude pokračovať na Najvyššom súde SR. V tlačovej správe o tom informoval hovorca prezidentky Martin Strižinec.

V kauze vraždy novinára Kuciaka vo štvrtok 3. septembra totiž Špecializovaný trestný súd (ŠTS) obžalovaného Mariana Kočnera ako aj Alenu Zsuzsovú oslobodil. Za vinného uznal Tomáša Szabóa, ktorý je tiež vinný z vraždy podnikateľa Petra Molnára z roku 2016. Za tieto skutky mu súd uložil trest 25 rokov väzenia.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Rozsudok v prípade vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej (fotografie)

Ako ďalej Strižinec priblížil, prezidentka potrebuje porozumieť odôvodneniu rozsudku. Verdikt však rešpektuje, no zároveň očakáva, že hľadanie spravodlivosti sa nekončí. „Myslím na rodičov Jána a Martiny a prajem im veľa síl v tejto ťažkej chvíli. Oni, aj my všetci si zaslúžime vidieť vyvodenie zodpovednosti voči tým, ktorí si vraždu ich detí objednali a sprostredkovali,“ reagovala prezidentka SR.

Viac k témam: prezident Slovenskej republiky, rozsudok, vražda novinára
Zdroj: Webnoviny.sk – Čaputovú rozsudok v prípade vraždy Kuciaka šokoval a očakáva, že hľadanie spravodlivosti nekončí © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Zákaz vychádzania platí aj pre súdne pojednávania, ministerstvo ich odporúča zrušiť či odročiť

Ministerstvo spravodlivosti odporúča súdom zrušiť, respektíve odročiť súdne pojednávania, hlavné pojednávania či verejné zasadnutia, ktoré sa majú uskutočniť od 24. októbra do 1. novembra.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *