sobota , 19 septembra 2020
Home / EKONOMIKA / Krajčí bojuje za vyššie odmeny pre zdravotníkov v prvej línii, vyjednávania sú na dobrej ceste

Krajčí bojuje za vyššie odmeny pre zdravotníkov v prvej línii, vyjednávania sú na dobrej ceste

3.9.2020 (Webnoviny.sk) – Odmeny pre pracovníkov v prvej línii budú možno vyššie. Ako uviedol na štvrtkovej tlačovej konferencii minister zdravotníctva Marek Krajčí (OĽaNO), čo sa týka prerozdeľovania, bude záležať na dohode medzi ním a ministrami práce, vnútra a obrany.

“Iniciovali sme, či by sa suma nedala navýšiť. Je to na dobrej ceste,” povedal šéf rezortu zdravotníctva. Výsledky však nechce komunikovať sám.

Ako Krajčí doplnil, ministerstvo zdravotníctva nadefinovalo počty zdravotníckych pracovníkov v prvej línii tak, ako ich dostali od zamestnávateľov jednotlivých organizácií, ktoré rezort oslovil. Odmeňovaní majú byť všetci zdravotnícki pracovníci vrátane farmaceutov.

“Ako som avizoval, chcem diferencované odmeňovanie. Mnohí zdravotnícki pracovníci nasadzovali zdravie a riskovali tým pádom životy, chcem, aby dostali odmenu vyššiu,” uzavrel.

Viac k témam: Koronavírus, odmeny, zdravotníci
Zdroj: Webnoviny.sk – Krajčí bojuje za vyššie odmeny pre zdravotníkov v prvej línii, vyjednávania sú na dobrej ceste © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Konfederácia odborových zväzov pokračovala vo svojich protestoch, pochod sa konal v Prešove

V Prešove sa konal druhý z celkovo šiestich pochodov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *