piatok , 18 septembra 2020
Home / SLOVENSKO / Nepočujúci žiadajú, aby sa na úrade vlády opäť tlmočilo a plánujú aj protestovať

Nepočujúci žiadajú, aby sa na úrade vlády opäť tlmočilo a plánujú aj protestovať

2.9.2020 (Webnoviny.sk) – Nepočujúci žiadajú vládnych predstaviteľov, aby sa na Úrade vlády SR opäť tlmočilo do posunkového jazyka. Uviedol to v tlačovej správe predseda Slovenského zväzu nepočujúcich Jaroslav Cehlárik.

Na stredu o 10:30 pred začiatkom rokovania vlády preto naplánovali protest na Námestí slobody pred budovou Úradu vlády SR.

Prítomnosť tlmočníkov je dôležitá

Cehlárik uviedol, že s Úradom vlády opakovane komunikovali a žiadali ich o stanovisko. Ako objasnil, prítomnosť tlmočníkov je pre nich dôležitá a majú právo na prístup k informáciám, a to aj vzhľadom na vážnosť situácie v súvislosti so šírením ochorenia COVID-19.

Tlmočníci nedostali polroka výplatu

Nepočujúci žiadajú, aby sa obnovilo tlmočenie do slovenského posunkového jazyka na tlačových konferenciách či brífingoch. Cehlárik poznamenal, že viac ako dva týždne neboli tlmočníci v tejto súvislosti oslovení.

Taktiež požadujú, aby sa urýchlil proces vyplatenia tlmočníkov za vykonanú prácu. Vysvetlil, že od začiatku tlmočenia na úrade vlády, nedostali tlmočníci polroka výplatu.

Agentúra SITA požiadala o stanovisko aj Úrad vlády SR a bude správu aktualizovať.

Viac k témam: COVID-19, Koronavírus, nepočujúci, Tlmočník
Zdroj: Webnoviny.sk – Nepočujúci žiadajú, aby sa na úrade vlády opäť tlmočilo a plánujú aj protestovať © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Štartuje Finweek – jedna z mála finančných konferencií v strednej Európe, ktorá odolala pandémii. V jej rozšírenom formáte bude jednou z tém aj finančná gramotnosť Slovákov

Aktuálne novinky z oblasti Fintech a Insurtech boli už pravidelnou súčasťou konferencie Fintechsummit.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *