štvrtok , 24 septembra 2020
Home / SVET / Demonštranti v Berlíne musia nosiť rúška, ale budú platiť aj výnimky

Demonštranti v Berlíne musia nosiť rúška, ale budú platiť aj výnimky

2.9.2020 (Webnoviny.sk) – Demonštranti v Berlíne musia podľa tamojších úradov nosiť rúška na tvári, aby zabránili šíreniu nového koronavírusu. Zhodli sa tak po tom, čo sa cez víkend uskutočnila demonštrácia, ktorej účastníci ignorovali spoločenský odstup.

Výnimkou demonštrácie s bicyklami a autami

Nemecká tlačová agentúra dpa informovala, že sa berlínska exekutíva zhodla na povinnosti nosiť rúška počas protestov s viac ako 100 účastníkmi.

Viac o téme: Koronavírus

Výnimkou budú len demonštrácie s bicyklami a autami. Ochrana horných dýchacích ciest nebola dosiaľ povinná počas vonkajších podujatí, ak mohli účastníci dodržiavať odstup 1,5 metra.

Protest proti noseniu rúšok

Polícia v sobotu nariadila rozohnať veľký protest, pretože jeho účastníci nerešpektovali pravidlá. Ľudia vtedy protestovali proti noseniu rúšok a ďalším opatreniam proti koronavírusu.

Ako pripomína agentúra AP, účastníci ďalších protestov, ako napríklad veľkej demonštrácie hnutia Black Lives Matter v júni či utorkovej demonštrácie aktivistov podporujúcich demokraciu v Hongkongu, rúška naopak zväčša mali.

Viac k témam: Berlín, protesty, protesty v Berlíne, rúška
Zdroj: Webnoviny.sk – Demonštranti v Berlíne musia nosiť rúška, ale budú platiť aj výnimky © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Od Nového roka by mohli vzniknúť tisícové rady pred Lamanšským prielivom, vláda vyzýva k pripravenosti

Uviedol to v liste logistickým firmám aj v britskom parlamente Michael Gove, minister poverený prípravami na brexit.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *