pondelok , 21 septembra 2020
Home / SVET / Po protestoch zastrelili muža, do stretu sa dostali podporovatelia Trumpa a hnutie Black Lives Matter

Po protestoch zastrelili muža, do stretu sa dostali podporovatelia Trumpa a hnutie Black Lives Matter

30.8.2020 (Webnoviny.sk) – Počas protestov v americkom Portlande v Oregone v sobotu zastrelili muža. Do stretu sa dostali členovia hnutia Black Lives Matter a podporovatelia amerického prezidenta Donalda Trumpa, ktorí vytvorili z áut kolónu v centre mesta. Zatiaľ nie je jasné, či streľba súvisela s nepokojmi, ktoré vypukli po tom, ako kolónu približne 600 áut konfrontovali protestujúci.

Polícia uviedla, že autá odišli z oblasti okolo 20:30 miestneho času a streľbu počuli o 20:46. Policajti prišli na miesto a našli zastreleného belocha.

Fotograf agentúry Associated Press uviedol, že muž mal na sebe čiapku so symbolmi pravicovej skupiny, ktorá sa v minulosti často dostávala do konfliktov s protestujúcimi v Portlande. Polícia potvrdila, že ho neznámy páchateľ strelil do hrude.

Mesto sužujú už tri mesiace protesty, ktoré vypukli po tom, ako polícia zabila Afroameričana Georgea Floyda v Minneapolise.

Viac k témam: Black Lives Matter, rasizmus, Zabitie Georgea Floyda – protesty v USA
Zdroj: Webnoviny.sk – Po protestoch zastrelili muža, do stretu sa dostali podporovatelia Trumpa a hnutie Black Lives Matter © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Užívatelia WeChatu sa obrátili na súd, podarilo sa im tak odložiť platnosť vládnych reštrikcií

Podľa sudkyne by vládne kroky poškodili práva užívateľov vyplývajúce z prvého dodatku americkej ústavy, keďže by zrušili ich platformu pre komunikáciu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *