nedeľa , 20 septembra 2020
Home / SVET / S vírusom budeme musieť žiť, Merkelová vystríha ľudí pred ťažkými mesiacmi na obzore

S vírusom budeme musieť žiť, Merkelová vystríha ľudí pred ťažkými mesiacmi na obzore

28.8.2020 (Webnoviny.sk) – Nemecká kancelárka Angela Merkelová vystríha, že počas nadchádzajúcich mesiacov v dôsledku krízy spôsobenej pandémiou koronavírusu budú mať ľudia náročnejší život. Vyzvala Nemcov, aby túto hrozbu naďalej brali vážne.

Nemecko si proti šíriacemu sa ochoreniu COVID-19 počína relatívne úspešne, no aj táto krajina v ostatných týždňoch zaznamenala nárast pozitívnych prípadov, podobne ako iné európske štáty.

“Musíme očakávať, že niektoré veci budú v nasledujúcich mesiacoch zložitejšie ako v lete,” uviedla v piatok 66-ročná rodáčka z Hamburgu. Doplnila, že ľudia sa čoraz častejšie stretávajú v interiéroch, a preto bude dôležité zabrániť šíreniu nákazy.

Pred novinármi v Berlíne zároveň uviedla, že s “vírusom budeme musieť žiť”. Dlhoročná líderka Nemcov podotkla, že sa stále sústredí na tri kľúčové priority – zabezpečenie prístupu ku vzdelávaniu pre deti napriek pandémii, oživenie hospodárstva a udržanie sociálnej súdržnosti v čase, keď mnoho ľudí v spoločnosti trpí ťažkosťami.

Viac k témam: Ekonomické dopady koronavírusu, Koronavírus, nemecká ekonomika
Zdroj: Webnoviny.sk – S vírusom budeme musieť žiť, Merkelová vystríha ľudí pred ťažkými mesiacmi na obzore © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Výbuch v Bejrúte poškodil viac ako stotisíc dverí, armáda stále hľadá deväť ľudí

 Niekoľko stoviek tisíc ľudí prišlo v priebehu niekoľkých sekúnd o strechu nad hlavou.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *