nedeľa , 27 septembra 2020
Home / SLOVENSKO / Samosprávy počas krízy potrebujú viac čitateľné a predvídateľné kroky štátu, myslí si prezidentka

Samosprávy počas krízy potrebujú viac čitateľné a predvídateľné kroky štátu, myslí si prezidentka

27.8.2020 (Webnoviny.sk) – Samosprávy potrebujú, aby boli kroky štátu aj počas krízy viac čitateľné a predvídateľné. Ako ďalej prezidentka SR Zuzana Čaputová vysvetlila vo svojom profile na sociálnej sieti, nabrané skúsenosti z predchádzajúcich mesiacov by nemali vyjsť nazmar.

Stretnutie sa muselo konať online

Jej status vyplýva z dnešného stretnutia s primátorom Nitry Marekom Hattasom, primátorom Komárna Bélom Keszeghom a s predsedom Nitrianskeho samosprávneho kraja Milanom Belicom.

Stretnutie sa vzhľadom na zhoršujúcu sa epidemiologickú situáciu v Bratislave konalo online.

Lepšou pomocou by boli granty

Čaputová na online stretnutí zisťovala aj to, ako sa samosprávy vyrovnávajú s výpadkami príjmov v dôsledku koronakrízy. Priblížila, že všetci traja reprezentanti potvrdili výrazné výpadky príjmov.

Možnosť bezúročnej pôžičky od štátu zástupcovia vítajú, i keď za vhodnejšiu formu pomoci považujú granty. Samosprávy tiež poukázali na na potrebu lepšej komunikácie medzi štátom a samosprávami, aby mali včasné a presné informácie na prijímanie potrebných opatrení.

Zdroj: Webnoviny.sk – Samosprávy počas krízy potrebujú viac čitateľné a predvídateľné kroky štátu, myslí si prezidentka © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Pellegrini skritizoval Matoviča za jeho vyjadrenia na adresu nezodpovedných občanov

Podpredseda NR SR Juraj Šeliga (Za ľudí) uviedol v relácii Slovenského rozhlasu RTVS Sobotné dialogy, že dátum 1. októbra bol vybraný operatívne.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *