pondelok , 21 septembra 2020
Home / SVET / Silné dažde spôsobili pozdĺž tureckého pobrežia Čierneho mora mohutné záplavy, hlásia mŕtvych aj nezvestných (foto)

Silné dažde spôsobili pozdĺž tureckého pobrežia Čierneho mora mohutné záplavy, hlásia mŕtvych aj nezvestných (foto)

24.8.2020 (Webnoviny.sk) – Počet obetí mohutných záplav spôsobených silnými dažďami pozdĺž tureckého pobrežia Čierneho mora stúpol na minimálne osem. Rovnako najmenej osem ďalších ľudí v okolí horského mesta Dereli v provincii Giresun hlásia ako nezvestných.

Jednou z obetí bol miestny policajt, ktorého vozidlo zmietla prívalová vlna a spadlo do rokliny práve vo chvíli, keď smeroval na miesto prírodnej katastrofy. O niekoľko hodín neskôr vyhlásili za mŕtvych aj ďalších dvoch jeho kolegov, ktorí s ním boli v aute.

“Je to prvýkrát, čo som videl takúto prírodnú katastrofu,” vyhlásil minister tamojšieho agrorezortu Bekir Pakdemirli. Minister vnútra Süleyman Soylu ešte v nedeľu skonštatoval, že v oblasti ostalo odrezaných od sveta 98 dedín a ďalších 38 obcí zostalo bez elektriny. Asi dve desiatky ľudí uviazli v svadobnej sieni v Dereli. V celej provincii zatiaľ napočítali 17 zničených a vyše 360 poškodených budov.

Pre silný dážď na pobreží Čierneho mora a následné zosuvy pôdy museli evakuovať aj viacero bytových domov v provincii Rize, asi 180 kilometrov východne od Giresunu.

Viac k témam: evakuácia, prírodná katastrofa, silné dažde, záplavy, zosuv pôdy
Zdroj: Webnoviny.sk – Silné dažde spôsobili pozdĺž tureckého pobrežia Čierneho mora mohutné záplavy, hlásia mŕtvych aj nezvestných (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Užívatelia WeChatu sa obrátili na súd, podarilo sa im tak odložiť platnosť vládnych reštrikcií

Podľa sudkyne by vládne kroky poškodili práva užívateľov vyplývajúce z prvého dodatku americkej ústavy, keďže by zrušili ich platformu pre komunikáciu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *