štvrtok , 29 októbra 2020
Home / SLOVENSKO / Súdna rada si bude voliť podpredsedu aj členov disciplinárnych senátov

Súdna rada si bude voliť podpredsedu aj členov disciplinárnych senátov

24.8.2020 (Webnoviny.sk) – Členovia Súdnej rady Slovenskej republiky si budú v pondelok 24. augusta na 12. zasadnutí rady voliť podpredsedu. Predseda rady Ján Mazák na funkciu navrhol člena rady Miloša Koleka. Doterajším podpredsedom bol Pavol Pilek, ktorý sa 27. apríla vzdal funkcie.

Naďalej však zostal členom súdnej rady. O programe 12. zasadnutia súdnej rady a s ním spojenou voľbou podpredsedu informovala rada na svojej internetovej stránke.

Súdna rada bude voliť aj členov disciplinárnych senátov. Celkovo osem kandidátov predložila súdnej rade Národná rada Slovenskej republiky (NR SR) a ministerka spravodlivosti Mária Kolíková (Za ľudí). Zároveň budú na zasadnutí rozhodovať o vyhlásení doplňujúcich volieb predsedov a členov disciplinárnych senátov.

Súdna rada sa bude v pondelok zaoberať aj výsledkami revízie na okresných súdoch v Komárne, Prievidzi a Dolnom Kubíne. V správach budú súdy informovať súdnu radu o výsledkoch práce sudcov na súdoch, personálnych a materiálnych podmienkach či o zaťaženosti sudcov.

Viac k témam: Národná rada SR, súdy
Zdroj: Webnoviny.sk – Súdna rada si bude voliť podpredsedu aj členov disciplinárnych senátov © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Vybilo mi poistky, reagoval Matovič na slová „bludárov“ Kollára a Sivíka o smrtnosti na COVID-19

Celoplošné testovanie Slovákov by malo byť podľa Slovenskej lekárskej komory dobrovoľné. 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *