utorok , 22 septembra 2020
Home / EKONOMIKA / Automobilový priemyseľ / Volkswagen Slovakia eviduje prvý pozitívny prípad nového koronavírusu

Volkswagen Slovakia eviduje prvý pozitívny prípad nového koronavírusu

21.8.2020 (Webnoviny.sk) – Volkswagen Slovakia eviduje prvý pozitívny prípad nového koronavírusu. Podľa informácií agentúry SITA sa má týkať nevýrobnej prevádzky. Automobilka bezodkladne podnikla všetky potrebné kroky na zabránenie šírenia vírusu a prípad bol riešený s príslušným úradom verejného zdravotníctva.

Viac o téme: Koronavírus

Bol identifikovaný okruh osôb blízkeho kontaktu, ktoré boli ponechané v domácej izolácii, bolo iniciované testovanie a priestory danej prevádzky boli dodatočne vydezinfikované. Údajne nebolo nutné prerušenie činnosti danej prevádzky.

Informáciu potvrdila aj samotná fabrika. “Spoločnosť Volkswagen Slovakia eviduje jeden prípad pozitívne testovaného zamestnanca na ochorenie Covid-19. Ide o osobu z nevýrobnej prevádzky, ktorá bola testovaná ako dohľadaný kontakt,” uviedla pre agentúru SITA hovorkyňa automobilky Lucia Makayová. Ako dodala, v súlade s oficiálnymi usmerneniami štátnych inštitúcií boli bezodkladne podniknuté všetky potrebné opatrenia.

Viac k témam: Koronavírus, Pandémia
Zdroj: Webnoviny.sk – Volkswagen Slovakia eviduje prvý pozitívny prípad nového koronavírusu © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Výsledná podoba Strategického priemyselného parku Nitra je stále otázna, štát rokuje s Jaguarom

Ešte v roku 2015 sa totiž zaviazal, že pre potreby zamestnancov automobilky ako aj ostatných firiem sídliacich v parku, zabezpečí výstavbu občianskej vybavenosti.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *