Home / SVET / Prokuratúra žiada pre exministra väzenie s vysokým stupňom stráženia a miliónovú pokutu

Prokuratúra žiada pre exministra väzenie s vysokým stupňom stráženia a miliónovú pokutu

MOSKVA 4. decembra (WebNoviny.sk) – Ruská prokuratúra požiadala súd, aby poslal bývalého ministra pre hospodársky rozvoj na desať rokov za mreže.

Exminister Alexej Uljukajev je najvyššie postaveným ruským predstaviteľom zatknutým od roku 1993. Zadržali ho minulý rok v sídle ropného gigantu Rosneft v rámci operácie hlavnej ruskej spravodajskej služby. Uljukajev obvinenia z korupcie odmieta a tvrdí, že to naňho nastražil vplyvný výkonný riaditeľ Rosneftu Igor Sečin.

Prokuratúra v pondelok požiadala súd, aby uznal Uljukajeva vinným z toho, že dal Sečinovi úplatok vo výške dvoch miliónov dolárov (1,68 milióna eur).

Odporúčame:
Tínedžer držal mužovi pri krku nôž a pýtal od neho peniaze

Zároveň žiada, aby ho poslal na desať rokov do väzenského zariadenia s vysokým stupňom stráženia a aby mu uložil pokutu vo výške takmer piatich miliónov dolárov (4,2 milióna eur). Okolnosti prípadu vyvolávajú špekulácie, či sa exminister nestal obeťou mocenskej hry Kremľa prostredníctvom Sečina, dlhodobého spojenca prezidenta Vladimira Putina.

Viac k témam: Alexej Uljukajev, korupcia, Rusko, Vladimir Putin
Zdroj: Webnoviny.sk – Prokuratúra žiada pre exministra väzenie s vysokým stupňom stráženia a miliónovú pokutu © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Pápež František odmieta alarmistickú propagandu, Európa podľa neho nečelí migračnej kríze a reagovať treba ľudsky

Pápež vyzval krajiny, aby namiesto toho reagovali dobročinnosťou a aby migranti mali legálne cesty k získaniu občianstva.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *