piatok , 18 septembra 2020
Home / SLOVENSKO / Prezidentka sa stretla s nemeckým ministrom zahraničia, zhodujú sa na potrebe obnovy oboch ekonomík

Prezidentka sa stretla s nemeckým ministrom zahraničia, zhodujú sa na potrebe obnovy oboch ekonomík

21.8.2020 (Webnoviny.sk) – Prezidentka Zuzana Čaputová zdôraznila po piatkovom stretnutí s nemeckým ministrom zahraničných vecí Heikom Maasom v Bratislave dôležitosť ekonomickej obnovy oboch krajín po pandémii spojenej so šírením ochorenia COVID-19. Ako uviedla vo svojom profile na sociálnej sieti, s nemeckým ministrom rokovala aj o situácii v Bielorusku.

„Ako partnerské krajiny sa pravidelne informujeme o našich pozíciách v kľúčových zahraničnopolitických otázkach. Rokovali sme preto aj o situácii v Bielorusku. Zhodli sme sa, že je neakceptovateľné, aby dochádzalo k hrubému porušovaniu základných ľudských práv a slobôd občanov vlastným štátom. Občania Bieloruska majú právo sami a slobodne sa rozhodnúť, kam bude smerovať ich krajina a kto bude stáť na jej čele,“ uviedla Čaputová.

Zároveň poznamenala, že Nemecko aktuálne predsedá Európskej únii (EÚ) a práve počas jeho predsedníctva bol schválený historicky najväčší balík pomoci členským štátom.

„Tieto prostriedky sú aj pre Slovensko obrovskou príležitosťou na transformáciu našej ekonomiky na modernú, efektívnejšiu a šetrnejšiu k životnému prostrediu. Je pre nás kľúčové a musí byť našou prioritou, aby sme pripravili a zrealizovali dobrý plán, ako tieto prostriedky využiť,“ priblížila hlava štátu.

Minister Maas počas stretnutia s prezidentkou ocenil, že mohol navštíviť Slovensko práve v deň, keď si pripomína výročie invázie vojsk Varšavskej zmluvy do vtedajšieho Československa.

Viac k témam: ekonomika štátu, Koronavírus, návšteva
Zdroj: Webnoviny.sk – Prezidentka sa stretla s nemeckým ministrom zahraničia, zhodujú sa na potrebe obnovy oboch ekonomík © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Prezidentka Čaputová oceňuje kvalitu zvolených kandidátov na pozíciu ústavného sudcu

Poslanci parlamentu vo štvrtok schválili za kandidátov na sudcu Ústavného súdu SR Miloslava Babjáka a Roberta Šorla.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *