nedeľa , 27 septembra 2020
Home / EKONOMIKA / Heger prisľúbil samosprávam finančné kompenzácie, nahradia výpadky príjmov z vládnych opatrení (video)

Heger prisľúbil samosprávam finančné kompenzácie, nahradia výpadky príjmov z vládnych opatrení (video)

20.8.2020 (Webnoviny.sk) – Ministerstvo financií SR (MF SR) bude samosprávam poskytovať finančné kompenzácie. Tie majú samosprávam nahrádzať výpadky príjmov, ktoré im vzniknú v dôsledku plnenia sociálnych opatrení zavedených vládou.

Minister financií Eduard Heger (OĽaNO) to oznámil na štvrtkovom tlačovom brífingu s predstaviteľmi Združenia miest a obcí Slovenska (ZMOS), združenia krajov SK8 a Únie miest Slovenska (ÚMS).

Dvojnásobný daňový bonus a doprava zdarma

Heger sa chce s predstaviteľmi samospráv v najbližších týždňoch dohodnúť na tom, akým mechanizmom budú finančné kompenzácie fungovať a aký balík peňazí im bude prerozdelený.

„Dnes (20. augusta, pozn. redakcie) sme teda otvorili tému pripravovaných opatrení, ktoré by mali začať platiť od budúceho roka a dohodli sme sa, že budeme pokračovať na technickej úrovni, aby sme uchopili dve opatrenia z tohto súboru, ktoré budú mať dopad na samosprávy. Je to práve dvojnásobný daňový bonus na deti do 15 rokov a doprava zadarmo pre študentov, dôchodcov a vozíčkarov,“ povedal Heger.

Samosprávy chcú dotačnú formu pomoci

Šéf rezortu financií dodal, že v blízkej dobe k téme finančných kompenzácií zasadnú odborníci MF SR, ktorí na základe relevantných údajov pripravia návrh mechanizmu finančných kompenzácií pre samosprávy, aby mohol byť od nového roka funkčný.

Predseda ZMOS-u Branislav Tréger, predseda SK8 Jozef Viskupič a tiež prezident ÚMS Richard Rybníček v tejto súvislosti ocenili prístup MF SR. Podľa predstaviteľov samospráv bude dôležité, aby kompenzácie mali dotačnú formu, nie formu bezúročných pôžičiek, akú štát ponúkol samosprávam v prípade kompenzácií za výpadky spôsobené koronakrízou.

Viac k témam: doprava zdarma, samosprávy, SK8, vládne opatrenia
Zdroj: Webnoviny.sk – Heger prisľúbil samosprávam finančné kompenzácie, nahradia výpadky príjmov z vládnych opatrení (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Apple by mal zaplatiť daňové nedoplatky, Európska únia sa obrátila na Súdny dvor EÚ

Rozhodnutie Všeobecného súdu, že spoločnosť Apple nemusí Írsku doplatiť miliardové nedoplatky, sa Únii nepozdáva.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *