štvrtok , 24 septembra 2020
Home / SVET / Malta zatvorila všetky nočné kluby, bary i diskotéky. V krajine sa rapídne zvýšil počet nakazených

Malta zatvorila všetky nočné kluby, bary i diskotéky. V krajine sa rapídne zvýšil počet nakazených

18.8.2020 (Webnoviny.sk) – Úrady na Malte nariadili zatvorenie všetkých nočných klubov, barov a ďalších prevádzok v snahe zastaviť najnovšie ohnisko koronavírusu v tomto stredomorskom súostroví. Ako v pondelok referoval minister zdravotníctva a podpredseda vlády Chris Fearne, opatrenie nadobudne účinnosť v stredu.

Až do ďalšieho oznámenia budú musieť byť zatvorené diskotéky, nočné kluby, koncertné sály a tiež športové kluby. Reštaurácie a obchody zostanú otvorené, no verejné zhromaždenia nesmú presiahnuť počet 15 osôb.

“Všetky tieto opatrenia sú postavené na princípe sociálneho odstupu. Mali sme pocit, že v niektorých oblastiach to musíme posilniť,” povedala Charmaine Gauciová, supervízorka verejného zdravia na maltskom ministerstve zdravotníctva.

Na Malte sa v ostatnom čase rapídne zvýšil počet prípadov ochorenia COVID-19. V krajine v súčasnosti evidujú 607 aktívnych prípadov, čo je takmer polovica z celkového počtu infekcií zaznamenaných od 7. marca, keď na Malte vypukla epidémia. Hotelové večierky a konzumáciu tradičného vidieckeho jedla označili za možné príčiny vzniku nového ohniska nákazy.

Viac k témam: bezpečnostné opatrenia, Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk – Malta zatvorila všetky nočné kluby, bary i diskotéky. V krajine sa rapídne zvýšil počet nakazených © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Od Nového roka by mohli vzniknúť tisícové rady pred Lamanšským prielivom, vláda vyzýva k pripravenosti

Uviedol to v liste logistickým firmám aj v britskom parlamente Michael Gove, minister poverený prípravami na brexit.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *