utorok , 22 septembra 2020
Home / SLOVENSKO / Galanta pre koronavírus sprísnila obmedzenia, kultúrne podujatia budú bez alkoholu a do 22:00

Galanta pre koronavírus sprísnila obmedzenia, kultúrne podujatia budú bez alkoholu a do 22:00

18.8.2020 (Webnoviny.sk) – Krízový štáb mesta Galanta v reakcii na šírenie koronavírusu rozhodol, že všetky kultúrne podujatia na území mesta sa môžu konať len do 22:00 a bez podávania alkoholu.

Ľudia nedodržiavali nariadenia

Na jednotlivých podujatiach bol určený maximálny počet ľudí na tisíc, pričom musí zostať zachovaný priestor 5 metrov štvorcových na osobu. V prípade akcií na nádvorí miestneho kaštieľa to znamená, že sa na nich môže zúčastniť najviac 400 ľudí.

Viac o téme: Koronavírus

Krízový štáb tak reagoval na priebeh kultúrnych podujatí počas víkendu, na ktorých sa zhromaždilo množstvo ľudí bez rúšok a dodržiavania potrebných odstupov.

Zrušenie všetkých podujatí tesne neprešlo

Podľa primátora Galanty Petra Pašku bola na stole aj možnosť zrušenia všetkých verejných hromadných podujatí, tá pri hlasovaní len o jeden hlas neprešla. Ak by ju krízový štáb prijal, nemohli by sa v Galante konať ani športové podujatia.

Po pondelkovom testovaní pribudli v okrese Galanta ďalší traja ľudia s potvrdeným koronavírusom, od začiatku pandémie ich tu bolo už 67. Okrem najnovších opatrení krízového štábu mesta Galanta zostávajú v platnosti aj ďalšie opatrenia, ako je nosenie rúšok, dezinfekcia rúk alebo dvojmetrové odstupy.

Viac k témam: Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk – Galanta pre koronavírus sprísnila obmedzenia, kultúrne podujatia budú bez alkoholu a do 22:00 © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Prípad diplomovej práce Borisa Kollára neskončil, polícia začala trestné stíhanie

Najviac strán mal súčasný predseda parlamentu skopírovať od svojho školiteľa.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *