nedeľa , 27 septembra 2020
Home / šport / Hokej / Dianie v Bielorusku zasahuje aj do MS v hokeji 2021, Lotyšsko si už spoluprácu nevie predstaviť

Dianie v Bielorusku zasahuje aj do MS v hokeji 2021, Lotyšsko si už spoluprácu nevie predstaviť

14.8.2020 (Webnoviny.sk) – Lotyši si v aktuálnej politockej situácii nevedia predstaviť organizáciu budúcoročných majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji spolu s Bieloruskom.

Ešte vo štvrtok to v priamom prenose televízie LTV7 vyhlásil lotyšský premiér Krišjanis Kariňš, správu priniesol ruský web championat.com.

Šampionát v Rige a Minsku

“Nepokoje v Bielorusku prudko menia situáciu. Nedokážem si predstaviť, že my ako krajina môžeme organizovať šampionát po boku Bieloruska. Už som požiadal Ministerstvo školstva a vedy, ktoré zodpovedá aj za šport, aby sa spojilo s Medzinárodnou hokejovou federáciou a hľadali riešenie, ako v tomto smere postupovať,” vyhlásil Kariňš.

Po prezidentských voľbách v Bielorusku sa v krajine rozpútali masové protesty, keďže obyvateľom krajiny sa nepozdával opätovný triumf súčasného prezidenta Alexandra Lukašenka. Bezpečnostné zložky krajiny tvrdo potlačili spomenuté nepokoje.

Majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji by sa mali v metropolách oboch krajín Rige a Minsku konať od 21. mája do 6. júna 2021.

Fínsko bojkot zatiaľ vylúčilo

Aktuálna situácia v Bielorusku znepokojila aj iné krajiny, vedenie hokeja vo Fínsku však nateraz vylúčilo možnosť bojkotu šampionátu.

Medzinárodná hokejová federácia na čele s Reném Faselom situáciu v Bielorusku monitoruje, nechce však vydať akékoľvej vyhlásenie skôr ako koncom augusta.

Hokejové MS 2020 sa mali konať v máji vo Švajčiarsku, turnaj však zrušili kvôli pandémii koronavírusu.

Viac k témam: Majstrovstvá sveta MS v hokeji 2021
Zdroj: Webnoviny.sk – Dianie v Bielorusku zasahuje aj do MS v hokeji 2021, Lotyšsko si už spoluprácu nevie predstaviť © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Cooper a Bowness dotiahli Tampu Bay až do finále, v súboji o Stanley Cup sa postavia proti sebe

Cooper a Bowness spolupracovali päť rokov, až kým sa ich cesty rozišli. Keď v roku 2018 Tampa Bay v konferenčnom finále prehrala s Washingtonom 3:4 na zápasy, hoci viedla 3:2, niekto si to musel odskákať.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *