Home / SVET / Trumpovo uznanie Jeruzalema za hlavné mesto Izraela môže vyvolať hnev v arabskom a moslimskom svete

Trumpovo uznanie Jeruzalema za hlavné mesto Izraela môže vyvolať hnev v arabskom a moslimskom svete

AMMÁN 4. decembra (WebNoviny.sk) – Jordánsky minister zahraničných vecí varoval USA pred „nebezpečnými následkami“ v prípade uznania Jeruzalema za hlavné mesto Izraela.

Ajmán as-Safadí povedal americkému kolegovi Rexovi Tillersonovi, že spomínané vyhlásenie spustí veľký hnev v arabskom a moslimskom svete. Ministerstvo zahraničných vecí Spojených štátov sa k veci zatiaľ nevyjadrilo.

Odporúčame:
Trump uvažuje o uznaní Jeruzalema za hlavné mesto Izraela

Palestínsky prezident Mahmúd Abbás už diskutoval o tejto téme s viacerými predstaviteľmi iných štátov. Požiadal ich, aby presvedčili amerického prezidenta Donalda Trumpa, nech Jeruzalem nevyhlási za hlavné mesto Izraela.

Štatút Jeruzalema je citlivou otázkou v rámci izraelsko-palestínskeho konfliktu, keďže si naň nárokujú obe strany. Palestínčania chcú, aby sa východný Jeruzalem, ktorý v roku 1967 Izrael dobyl, stal hlavným mestom ich budúceho nezávislého štátu. Jeruzalem, aj napriek snahe Izraela, nie je medzinárodne uznaný ako hlavné mesto židovského štátu.

Viac k témam: Ajmán as-Safadí, Donald Trump, Izrael, Jeruzalem, Jordánsko, Palestína, Rex Tillerson, USA
Zdroj: Webnoviny.sk – Trumpovo uznanie Jeruzalema za hlavné mesto Izraela môže vyvolať hnev v arabskom a moslimskom svete © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Bezpečnostná služba vraj vyhodila do vzduchu vlak na ruskom Ďalekom východe

Údajne ide o druhú fázu operácie SBU na vyradenie železničnej trate Bajkal-Amur z prevádzky. 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *