utorok , 22 septembra 2020
Home / SVET / Turecko ponúklo pomoc Libanonu, pomôže mu s opravou zničeného prístavu v Bejrúte

Turecko ponúklo pomoc Libanonu, pomôže mu s opravou zničeného prístavu v Bejrúte

8.8.2020 (Webnoviny.sk) – Turecko je pripravené pomôcť Libanonu znova vybudovať prístav v Bejrúte, kde v utorok vybuchlo 2750 ton dusičnanu amónneho. Explózia si vyžiadala množstvo mŕtvych, zranených a zničila niekoľko častí Bejrútu.

Informoval o tom turecký viceprezident Fuat Oktay. Zároveň potvrdil, že Ankara vyslala do krajiny zdravotnícke lietadlá, ktorých cieľom je previezť zranených do tureckých nemocníc.

Pomoc Turecka zničenému prístavu

Oktay sa rozprával s novinármi v sobotu po stretnutí s libanonským prezidentom. Dodal, že v zničenom prístave sú aj tureckí záchranári.

Do Bejrútu poslali okrem toho aj dve poľné nemocnice, 400 ton pšenice a potraviny. Vyhlásil, že turecký prístav Mersin môžu využiť na prepravu tovaru, ktorý následne menšími loďami dostanú do Libanonu.

Veľvyslancova manželka zomrela

Holandské ministerstvo zahraničných vecí potvrdilo, že manželka veľvyslanca v Libanone podľahla zraneniam, ktoré utrpela počas výbuchu.

Päťdesiatpäťročná Hedwig Waltmans-Molier zomrela v sobotu ráno. Pracovala pre ministerstvo zahraničných vecí spolu s jej manželom Janom Waltmansom.

Viac k témam: Bejrút, humanitárna pomoc, Výbuch v Bejrúte
Zdroj: Webnoviny.sk – Turecko ponúklo pomoc Libanonu, pomôže mu s opravou zničeného prístavu v Bejrúte © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Viac ako dvesto ľudí v utečeneckom tábore Kara Tepe na Lesbose je infikovaných koronavírusom

Do Kara Tepe prišli tisícky migrantov a utečencov po tom, čo pred takmer dvomi týždňami zhorel tábor Moria.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *