Home / SLOVENSKO / Na Luníku IX začínajú búrať ďalšiu bytovku, ľudia však na ulici nezostanú

Na Luníku IX začínajú búrať ďalšiu bytovku, ľudia však na ulici nezostanú

KOŠICE 2. decembra (WebNoviny.sk) – Na košickom sídlisku Luník IX, obývanom prevažne neprispôsobivými obyvateľmi, dnes začali búrať bytový dom na Hrebendovej 26 – 28. Ako informuje internetová stránka mesta Košice, od roku 2008 je to v poradí už desiaty bytový dom, ktorý bolo nevyhnutné asanovať pre vážne narušenú statiku ohrozujúcu zdravie a životy ľudí.

Samotnej asanácii predchádzala kompletná príprava – vypratanie bytového domu a výber zhotoviteľa v zmysle zákona o verejnom obstarávaní. Náklady na búranie bytovky vyčíslili na 120-tisíc eur, asanácia bude dokončená do konca tohto roka.

Odporúčame:
Obrazom: Prezident Andrej Kiska navštívil košický Luník IX

Mesto sa snaží v spolupráci s mestskou časťou Košice – Sídlisko Luník IX vychádzať v ústrety tým rodinám, ktoré si chcú zlepšiť svoje životné podmienky. Mestská časť Luník IX chce získať peniaze z fondov Európskej únie na výstavbu nízkoštandardného, kontrolovaného bývania. Košice poskytli miestnej samospráve na tento účel dlhodobý prenájom pozemkov. Realizátorom zámeru je mestská časť, ktorá bude zodpovedná aj za výber budúcich nájomcov.

Pre obyvateľov Luníka IX a neďalekej osady Mašličkovo existuje aj možnosť svojpomocnej samofinancovanej výstavby jednoduchých rodinných domov. Tento zámer je pripravovaný v spolupráci s neziskovou organizáciou ETP Slovensko. Pre rodiny, ktoré nie sú schopné samostatne bývať, má mesto záujem podporiť miestnu samosprávu v snahe zriadiť pobytové sociálne služby, ktoré by boli poskytované v útulku alebo v nocľahárni. Na tento účel mesto Košice prenajalo mestskej časti priestory bývalého obchodu a priestory, ktoré využíval mestský podnik Tepelné hospodárstvo Košice.

Viac k témam: bývanie, Luník IX
Zdroj: Webnoviny.sk – Na Luníku IX začínajú búrať ďalšiu bytovku, ľudia však na ulici nezostanú © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Volič poškodil urnu na nepoužité hlasovacie lístky, z volebnej miestnosti ho vyviedla polícia

V okrese Zlaté Moravce volič nechcel odovzdať nepoužité hlasovacie lístky, následne do schránky udrel päsťou.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *