Home / SVET / Polícia v spolupráci s americkým úradom zadržala drogy v hodnote niekoľkých miliónov eur

Polícia v spolupráci s americkým úradom zadržala drogy v hodnote niekoľkých miliónov eur

SKOPJE 1. decembra (WebNoviny.sk) – Macedónska polícia zadržala v laboratóriu na západe krajiny pol milióna tabletiek syntetických drog a zatkla šiestich ľudí podozrivých z ich produkcie a obchodovania s nimi.

Minister vnútra Oliver Spasovski uviedol, že na operácii spolupracovali so srbskou políciou a americkým Národným úradom pre kontrolu obchodu s drogami. Počas razií prehľadali päť lokalít v hlavnom meste Skopje a v meste Tetovo na západe krajiny.

Odporúčame:
V Nemecku zadržali 200 kilogramov drog za tri milióny eur, muž ich predával z bytu cez internet

Podľa Spasovského bol záťah najväčší svojho druhu na Balkáne. Drogy, ktoré zadržali, boli určené na vývoz do Turecka. Dohromady vážili 125 kilogramov a ich cena na čiernom trhu sa odhaduje na 2,5 milióna eur. Podozriví majú srbskú a macedónsku národnosť. Druh skonfiškovaných drog minister vnútra nešpecifikoval.

Viac k témam: drogy, Macedónsko, polícia
Zdroj: Webnoviny.sk – Polícia v spolupráci s americkým úradom zadržala drogy v hodnote niekoľkých miliónov eur © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Pápež František odmieta alarmistickú propagandu, Európa podľa neho nečelí migračnej kríze a reagovať treba ľudsky

Pápež vyzval krajiny, aby namiesto toho reagovali dobročinnosťou a aby migranti mali legálne cesty k získaniu občianstva.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *