piatok , 7 augusta 2020
Home / EKONOMIKA / Medziročný pokles priemyslu na Slovensku bol najhorší v celej Európskej únii

Medziročný pokles priemyslu na Slovensku bol najhorší v celej Európskej únii

15.7.2020 (Webnoviny.sk) – Medziročný pokles priemyselnej produkcie na Slovensku bol v máji v rámci krajín Európskej únie najhorší. Slovenský priemysel podľa údajov Eurostatu, ktoré zverejnil v utorok, oslabil o 33,5 percenta. Po Slovensku nasledovali Maďarsko (-27,6 %) a Rumunsko (-27,4 %).

Priemyselná produkcia v máji medziročne klesla vo všetkých krajinách EÚ, z ktorých boli údaje k dispozícii. V rámci celej EÚ sa zmenšila o 20,5 percenta a v rámci celej eurozóny o 20,9 percenta.

Viac o téme: Ekonomické dopady koronavírusu

Medzimesačný rast slovenskej priemyselnej výroby však bol v máji tretí najrýchlejší (19,6 %). Výraznejšie oproti aprílu produkcia stúpla iba v Taliansku (42,1 %) a Francúzsku (20 %).

Najväčší medzimesačný pokles priemyslu bol v Írsku (-9,8 %), Chorvátsku (-3,5 %) a Fínsku (-1,3 %). V rámci celej Európskej únie priemyselná produkcia v máji medzimesačne stúpla o 11,4 percenta a v rámci celej eurozóny sa zvýšila o 12,4 percenta.

Viac k témam: Ekonomické dopady koronavírusu, priemysel, priemyselná výroba
Zdroj: Webnoviny.sk – Medziročný pokles priemyslu na Slovensku bol najhorší v celej Európskej únii © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

O zvýšení prvej pomoci pre podnikateľov sme nerokovali, ministerstvo vyvracia tvrdenia priemyselných zväzov

Tvrdili, že sa rokuje o zvýšení maximálnej sumy príspevku pre zamestnanca na zachovanie jeho pracovného miesta.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *