streda , 12 augusta 2020
Home / SVET / Česko zmenilo svoj „koronasemafor“, dve krajiny vyradilo zo zoznamu bezpečných

Česko zmenilo svoj „koronasemafor“, dve krajiny vyradilo zo zoznamu bezpečných

13.7.2020 (Webnoviny.sk) – Česká republika obnovuje cestovné obmedzenia pre Srbsko a Čiernu Horu. Dôvodom je nárast počtu prípadov koronavírusu v týchto balkánskych štátoch.

Viac o téme: Koronavírus

Od pondelka Česko presunulo Srbsko a Čiernu Horu zo zoznamu bezpečných krajín na zoznam vysoko rizikových. České ministerstvo zdravotníctva uviedlo, že obe krajiny majú aktuálne viac než 50 pozitívnych prípadov s ochorením COVID-19 na 100-tisíc obyvateľov.

Krok vlády znamená, že každý, kto pricestuje do Českej republiky zo Srbska a Čiernej Hory, bude musieť predložiť negatívny test na koronavírus alebo absolvovať karanténu. Občania Srbska a Čiernej Hory môžu pricestovať do Česka len zo špecifických dôvodov, akými sú napríklad práca či návšteva príbuzných.

Európska únia odporučila členským štátom, aby od 1. júla začali uvoľňovať cestovné obmedzenia na vonkajších hraniciach pre občanov 14 krajín, ktoré nie sú členmi únie, teda aj Srbska a Čiernej Hory.

Viac k témam: bezpečnostné opatrenia, karanténa, Koronavírus, Koronavírus COVID-19 v Česku, nebezpečné krajiny, Pandémia, testovanie
Zdroj: Webnoviny.sk – Česko zmenilo svoj „koronasemafor“, dve krajiny vyradilo zo zoznamu bezpečných © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

V uliciach Bejrútu si ľudia pripomenuli obete explózie v tamojšom prístave

Spomienka sa konala presne týždeň po výbuchu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *