Home / SVET / Zamestnanca americkej vojenskej základne odsúdili za znásilnenie a vraždu Japonky

Zamestnanca americkej vojenskej základne odsúdili za znásilnenie a vraždu Japonky

TOKIO 1. decembra (WebNoviny.sk) – V Japonsku odsúdili na doživotie zamestnanca americkej vojenskej základne na Okinave, ktorý v apríli 2016 znásilnil a zavraždil 20-ročnú Japonku Rinu Šimabukuro.

Prípad Kennetha Franklina Šinzata vyvolal medzi miestnymi vlnu rozhorčenia a opätovne zosilnil hlasy žiadajúce zrušenie amerických vojenských základní v Japonsku. Obvinený sa priznal k znásilneniu, následkom ktorého obeť zomrela, poprel však, že by mal v úmysle ju zavraždiť.

Odporúčame:
USA sa pripojili k tvrdeniu EÚ, že Čína nie je trhová ekonomika

Americké vojenské základne sú na Okinave od konca druhej svetovej vojny a nachádza sa na nich približne 26-tisíc vojakov. Mnohé sú situované v blízkosti zaľudnených oblastí, a hoci prispeli k rozvoju miestnej ekonomiky, obyvatelia proti ich prítomnosti namietajú.

Americkí vojaci sa už v minulosti dopustili viacerých podobných činov, ktoré Japoncov utvrdzujú v presvedčení, že predstavujú nebezpečenstvo pre miestnu komunitu.

Viac k témam: Japonsko, krimi, vražda
Zdroj: Webnoviny.sk – Zamestnanca americkej vojenskej základne odsúdili za znásilnenie a vraždu Japonky © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Moskva sa snaží vybudovať novú železnicu, má spojiť Mariupoľ s ruským územím

Rusi začali s výstavbou železničného mosta pri obci Hranitne cez rieku Kalmius.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *