nedeľa , 9 augusta 2020
Home / EKONOMIKA / Ekonomika eurozóny klesne zrejme viac, ako sa predpokladalo. Hrozbou je aj druhá vlna Covid-19

Ekonomika eurozóny klesne zrejme viac, ako sa predpokladalo. Hrozbou je aj druhá vlna Covid-19

7.7.2020 (Webnoviny.sk) – Ekonomika eurozóny sa podľa letnej predikcie Európskej komisie (EK) v tomto roku zmenší o 8,7 percenta a v budúcom roku posilní o 6,1 percenta.

Hospodárstvo celej Európskej únie by podľa tejto predpovede malo v tomto roku oslabiť o 8,3 percenta v budúcom roku vzrásť o 5,8 percenta.

Jarná prognóza rátala s rýchlejším otváraním

EK tak očakáva väčší pokles ekonomiky eurozóny aj celej EÚ v porovnaní s jarnou prognózou, ktorá rátala s oslabením eurozóny v roku 2020 o 7,7 percenta a celej EÚ o 7,4 percenta.

Komisia o tom informovala v utorok na svojej internetovej stránke. Dôvodom zhoršenia predpovede je podľa EK to, že rušenie obmedzení spôsobených pandémiou sa realizuje opatrnejšie, ako predpokladala jarná prognóza.

Únia čelí ďalšej vlne infekcií

“Ekonomický vplyv obmedzení je vážnejší, ako sme pôvodne očakávali. Naďalej čelíme mnohým rizikám, vrátane ďalšej veľkej vlny infekcií,” uviedol podpredseda EK Valdis Dombrovskis.

Viac o téme: Ekonomické dopady koronavírusu

“Preto je také dôležité rýchle dosiahnutie dohody o pláne zotavovania, ktorý predložila Európska komisia, aby sa v tomto rozhodujúcom čase do našich ekonomík vliala aj nová dôvera aj nové financie,” konštatoval eurokomisár pre hospodárstvo Paolo Gentiloni.

Viac k témam: Ekonomické dopady koronavírusu, ekonomika eurozóny
Zdroj: Webnoviny.sk – Ekonomika eurozóny klesne zrejme viac, ako sa predpokladalo. Hrozbou je aj druhá vlna Covid-19 © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Ministerstvo práce zastavuje SOS dotácie, ľuďom v zložitej situácii pomôže inak

Počet oprávnených žiadateľov vzhľadom na postupné oživovanie ekonomiky klesá a zaznamenávajú zvyšujúci sa počet neoprávnených žiadostí.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *