Home / SLOVENSKO / Matovič po takmer šiestich mesiacoch prišiel do parlamentu, predložil pozmeňujúci návrh

Matovič po takmer šiestich mesiacoch prišiel do parlamentu, predložil pozmeňujúci návrh

BRATISLAVA 1. decembra (WebNoviny.sk) – Predseda hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽANO) Igor Matovič sa po takmer šiestich mesiacoch zúčastnil na rokovaní NR SR.

Drucker návrh Matoviča odmietne

Predložil pozmeňujúci návrh k novele zákona o zdravotnej starostlivosti na zmrazenie platov politikov. Poslanci NR SR v utorok hlasovaním rozhodli, že nebudú na tejto schôdzi rokovať v skrátenom legislatívnom konaní o platových pomeroch niektorých ústavných činiteľov. Skrátené legislatívne konanie nepodporili ani všetci koaliční poslanci.

Odporúčame:
Stláčate gombíčky ako cvičené opičky, obul sa Matovič do koaličných poslancov

Za skrátené konanie nehlasovali viacerí poslanci za Smer. Niektorí boli proti, niektorí sa zdržali hlasovania alebo nehlasovali. Za skrátené legislatívne konanie zo SNS bol len jej predseda Andrej Danko. Ostatní poslanci národniarov boli proti alebo sa zdržali hlasovania.

Odporúčame:
Žiadny poslanec Smeru-SD, SNS alebo Mosta-Híd si podľa hnutia OĽaNO nezaslúži zvýšenie platu

Za skrátené konanie z Mosta-Híd hlasoval predseda strany Béla Bugár a okrem neho aj traja poslanci z klubu. Ostatní boli proti alebo sa zdržali hlasovania. Za skrátené konanie boli všetci prítomní poslanci Kotlebovej ĽSNS. Poslanci Smeru vo štvrtok avizovali, že návrh na zmrazenie platov podajú cez návrh novely zákona o dani z príjmov. Minister zdravotníctva Tomáš Drucker návrh Matoviča podľa informácií agentúry SITA odmietne.

Matovič bol na rokovaní naposledy v júni

Matovič sa na rokovaní parlamentu zúčastnil naposledy 20. júna, keď prišiel voliť nového generálneho riaditeľa Rozhlasu a televízie Slovenska (RTVS).

Z protestu sa odvtedy na rokovaní parlamentu nezúčastňuje. Vtedy avizoval, že najbližšie príde do NR SR, keď bude dôležité hlasovanie.

Igor Matovič sa od mája rozhodol z protestu nezúčastňovať sa na rokovaniach NR SR. Predseda parlamentu mu za to odňal mesačný plat i paušálne náhrady.

Viac k témam: Igor Matovič, Národná rada SR, platy ústavných činiteľov
Zdroj: Webnoviny.sk – Matovič po takmer šiestich mesiacoch prišiel do parlamentu, predložil pozmeňujúci návrh © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Politológ: Od novozvoleného prezidenta sa veľa neočakáva

Peter Pellegrini bude podľa politológa stále akoby členom vládnej koalície, no môže aj prekvapiť.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *