piatok , 7 augusta 2020
Home / šport / Hokej / Nová sezóna Tipsport ligy bude aj s Miškovcom, ani jeden klub nevypadne do nižšej súťaže

Nová sezóna Tipsport ligy bude aj s Miškovcom, ani jeden klub nevypadne do nižšej súťaže

7.7.2020 (Webnoviny.sk) – Nasledujúca sezóna v najvyššej slovenskej hokejovej súťaži sa začne v piatok 2. októbra. Tento termín stanovilo vedenie Tipsport ligy minulý týždeň a v utorok na rokovaní vo Zvolene ho odobrili aj zástupcovia jednotlivých klubov. Informáciu prinieslo vedenie súťaže na svojom facebooku.

50 kôl základnej časti

Po skôr avizovanej absencii maďarského tímu MAC Budapešť je už známe, že v súťaži pokračuje druhý maďarský účastník DVTK Jegésmedvék Miškovec. Maďari doplnia jedenásť slovenských klubov zo sezóny 2019/2020.

V ročníku 2020/2021 sa uskutoční 50 kôl základnej časti – každý klub absolvuje 44 zápasov systémom každý s každým dvakrát doma aj vonku, ďalších šesť duelov odohrá počas sviatkov vrátane Vianoc proti rivalom z regiónu.

V prvej skupine sa ocitli Nitra, Slovan Bratislava, Nové Zámky a Trenčín, v druhej Zvolen, Detva, Banská Bystrica a Liptovský Mikuláš, v tretej Michalovce, Košice, Poprad a Miškovec.

Ani jeden klub nevypadne

Do štvrťfinále play-off postúpi elitný poltucet po základnej časti, tímy na 7. – 10. mieste budú bojovať o zostávajúce dve miestenky v predkole. Pre kluby na 11. a 12. mieste po základnej časti sa 50. kolom sezóna skončí. Majster by mal byť známy najneskôr 12. mája.

Po sezóne 2020/2021 ani jeden klub nevypadne do nižšej súťaže, zo SHL však bude mať právo postúpiť medzi elitu jej víťaz. Otázne stále je, ako to bude najmä v úvode sezóny s účasťou divákov na tribúnach.

Okrem Tipsport ligy čaká na kluby aj nová súťaž – tzv. Kaufland Cup. Pohárová súťaž je určená pre jedenásť slovenských účastníkov najvyššej ligy a ďalších päť prvoligistov. Ročník 2019/2020 zasiahla pandémia koronavírusu a súťaž počas nadstavby predčasne ukončili.

Viac k témam: Tipsport liga
Zdroj: Webnoviny.sk – Nová sezóna Tipsport ligy bude aj s Miškovcom, ani jeden klub nevypadne do nižšej súťaže © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Spoločnosť Pro-Hokej je po 20 rokoch oficiálne v likvidácii

Akciová spoločnosť Pro-Hokej vznikla 19. januára 2000 a najvyššiu domácu súťaž dlhé roky aj riadila, bola tiež vlastníkom marketingových práv na slovenskú hokejovú extraligu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *