utorok , 4 augusta 2020
Home / SVET / Kanadský premiér Trudeau nepríde do Bieleho domu osláviť novú dohodu o voľnom obchode

Kanadský premiér Trudeau nepríde do Bieleho domu osláviť novú dohodu o voľnom obchode

6.7.2020 (Webnoviny.sk) – Kanadský premiér Justin Trudeau neprijal pozvánku na návštevu Bieleho domu, kde americký prezident Donald Trump a mexický prezident Andrés Manuel López Obrador oslávia novú dohodu o voľnom obchode.

Poslední dvaja menovaní sa stretnú v stredu vo Washingtone, no hovorkyňa premiéra Chantal Gagnon v pondelok potvrdila, že Kanada želá USA a Mexiku všetko dobré, ale Trudeau nepricestuje.

Namiesto toho bude v Ottawe, kde sa zúčastní na naplánovaných vládnych a parlamentných schôdzach. Premiér v čase pandémie uprednostňuje online schôdze pred osobnými stretnutiami.

Nemenovaný zástupca americkej administratívy povedal, že politik požiadal o telefonický rozhovor so šéfom Bieleho domu. Aj mexický prezident bude telefonovať s Trudeauom.

Gagnon takisto vyhlásila, že nová dohoda, ktorá nadobudla platnosť 1. júla, “je dobrá pre Kanadu, USA a Mexiko. Pomôže zabezpečiť, aby po pandémii COVID-19 bola Severná Amerika silnejšou”.

Viac k témam: dohoda o voľnom obchode
Zdroj: Webnoviny.sk – Kanadský premiér Trudeau nepríde do Bieleho domu osláviť novú dohodu o voľnom obchode © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Na nórskej výletnej lodi vypukol koronavírus, nakazili sa najmenej štyri desiatky ľudí

Koronavírus vypukol na lodi MS Roald Amundsen. Okrem nej stopli aj prevádzku ďalších dvoch - MS Fridtjof Nansen and MS Spitsbergen.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *