pondelok , 23 novembra 2020
Home / šport / Veľké športové podujatia na území Anglicka dostali výnimky v súvislosti s karanténou

Veľké športové podujatia na území Anglicka dostali výnimky v súvislosti s karanténou

5.7.2020 (Webnoviny.sk) – Nové výnimky v súvislosti s karanténou potvrdila v nedeľu britská vláda pre organizáciu väčšinu veľkých športových podujatí na území Anglicka, nie celého kráľovstva. Osoby, ktorých účasť na podujatí bude nevyhnutná, nebudú musieť absolvovať povinnú karanténu pri vstupe do krajiny.

Viac o téme: Koronavírus

“Zelenú dostala organizácia pretekov F1, medzinárodný futbal, golf či snooker,” referuje web BBC Sports. Očakáva sa, že čoskoro takéto uvoľnenie predpisov príde aj pre podujatia v šípkach či dostihoch.

“Britské športové leto sa môže začať,” vyhlásil minister pre médiá, kultúru a šport Oliver Dowden. Objasnil tiež, že organizátori podujatí musia dodržiavať prísne pravidlá, aby účastníci nemuseli ísť do povinnej dvojtýždňovej karantény. Tú aktuálne musia absolvovať takmer všetky osoby, ktoré do krajiny vstúpia. Ide napríklad o nutnosť pravidelného testovania či fungovania v uzavretom kolektíve bez kontaktu s okolitým svetom.

Viac k témam: F1 Formula 1, golf, karanténa, Koronavírus, Koronavírus COVID-19 vo Veľkej Británii, Pandémia
Zdroj: Webnoviny.sk – Veľké športové podujatia na území Anglicka dostali výnimky v súvislosti s karanténou © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Testovacie podujatia pred zimnou olympiádou v Pekingu sa uskutočnia bez účasti športovcov

V minulosti sa testovanie dejísk OH či ZOH konalo aj s účasťou športovcov, tentokrát to však nebude nevyhnutné.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *