pondelok , 28 septembra 2020
Home / SVET / USA obviňuje Rusko z dodávania zbraní Talibanu, Moskva to považuje za politický boj

USA obviňuje Rusko z dodávania zbraní Talibanu, Moskva to považuje za politický boj

2.7.2020 (Webnoviny.sk) – Ruské ministerstvo zahraničných vecí vo štvrtok odmietlo obvinenia zo strany Spojených štátov, podľa ktorých Moskva poskytuje zbrane hnutiu Taliban v Afganistane. Hovorkyňa ministerstva Mária Zacharovová vyhlásila, že “Rusko dodáva zbrane len legitímnej vláde v Afganistane, čo je všeobecne známe“.

Reagovala tak na vyjadrenie amerického ministra zahraničia Mikea Pompea, ktorý v stredu povedal, že túto otázku pravidelne rieši počas stretnutí s ruskými predstaviteľmi. “Rusi tam predávajú ručné zbrane, ktoré už 10 rokov vystavujú Američanov nebezpečenstvu,” vyhlásil. “Keď sa stretávam s ruskými kolegami, vždy sa s nimi o tom rozprávam. Hovorím im, aby s tým prestali,” dodal.

Rusko dlhodobo kritizuje operáciu v Afganistane vedenú Američanmi. Uvítalo tiež februárovú mierovú dohodu medzi USA a Talibanom s cieľom ukončiť tamojšiu vojnu. Zacharovová vo štvrtok nekomentovala správy, podľa ktorých Moskva ponúkala odmeny za zabitie amerických vojakov v Afganistane. Iní ruskí predstavitelia ich však označili za klamstvo.

Ruský prezidentský splnomocnenec pre Afganistan Zamir Kabulov tieto tvrdenia označil za príklad amerického politického boja.

Viac k témam: Taliban
Zdroj: Webnoviny.sk – USA obviňuje Rusko z dodávania zbraní Talibanu, Moskva to považuje za politický boj © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Trump nominoval za členku najvyššieho súdu USA sudkyňu Barrettovú, tá je považovaná za favoritku konzervatívcov

Republikáni majú v Senáte tesnú väčšinu 53 senátorov, ale zdá sa, že Barrettová už teraz má podporu 51 z nich.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *