sobota , 11 júla 2020
Home / SVET / Vatikánu nesedia financie. Vyšetrovatelia zhabali počítače a baziliku riadi špeciálny komisár

Vatikánu nesedia financie. Vyšetrovatelia zhabali počítače a baziliku riadi špeciálny komisár

30.6.2020 (Webnoviny.sk) – Vatikánski prokurátori nariadili zhabanie dokumentov a počítačov z úradu správy Baziliky Svätého Petra Fabbrica di San Pietro v rámci nového vyšetrovania finančných nezrovnalostí Svätej stolice.

Vatikán v utorok potvrdil, že pápež František vymenoval špeciálneho komisára na riadenie baziliky, reorganizáciu jej úradov, aktualizáciu stanov, aby boli v súlade s normami o zaobstarávaní a uzatváraní zmlúv a tiež na “očistenie jej administratívy”.

Vatikán uviedol, že obidve rozhodnutia pramenia zo správy generálneho audítora Vatikánu. Zatiaľ však k prípadu neposkytli žiadne bližšie detaily. Špeciálny komisár Mario Giordana predtým vyšetroval finančné nezrovnalosti spojené so zborom Sixtínskej kaplnky, čo vlani viedlo k predčasnému odchodu zbormajstra.

Fabbrica di San Pietro je zodpovedná za manažment, čistenie, reštaurovanie baziliky či organizovanie prehliadok podzemných vykopávok.

Viac k témam: Bazilika Svätého Petra, cirkev, finančné podvody, vyšetrovanie
Zdroj: Webnoviny.sk – Vatikánu nesedia financie. Vyšetrovatelia zhabali počítače a baziliku riadi špeciálny komisár © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Holandsko žaluje Rusko za zostrelenie letu MH17, Moskva odmieta vinu

Cieľom tohto kroku je podporiť individuálne súdne prípady príbuzných obetí.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *