pondelok , 13 júla 2020
Home / EKONOMIKA / Protimonopolný úrad si posvietil na viaceré firmy, má obavy z príprav tajnej dohody

Protimonopolný úrad si posvietil na viaceré firmy, má obavy z príprav tajnej dohody

30.6.2020 (Webnoviny.sk) – Protimonopolný úrad SR (PMÚ) vykonal 23. a 24. júna neohlásenú inšpekciu vo firmách pôsobiacich v sektore technických, medicinálnych a špeciálnych plynov. Informovala o tom hovorkyňa PMÚ SR Adriana Oľšavská.

Dôvodom inšpekcie bolo podozrenie z možnej účasti podnikateľov pôsobiacich v tomto sektore na príprave dohody obmedzujúcej hospodársku súťaž, uzatvorení takejto dohody alebo napomáhaní jej realizácii.

“Keďže by mohlo ísť o horizontálnu dohodu medzi priamymi konkurentmi, ktorá patrí medzi najzávažnejšie porušenia súťažných pravidiel a považuje sa za ťažký kartel, v prípade preukázania takejto dohody hrozí podnikateľom pokuta až do výšky 10 percent z obratu za predchádzajúce uzavreté účtovné obdobie,” uviedla Oľšavská.

Dodala, že skutočnosť, že úrad uskutočnil inšpekciu, neznamená, že dotknuté subjekty porušili súťažné pravidlá. V tejto fáze úrad neposkytuje bližšie informácie o prešetrovaní.

Viac k témam: hospodárska súťaž, obchodná dohoda
Zdroj: Webnoviny.sk – Protimonopolný úrad si posvietil na viaceré firmy, má obavy z príprav tajnej dohody © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Menovanie členov Rady úradu pre verejné obstarávanie je potrebné zmeniť, myslí si analytik

V súčasnosti šiestich z deviatich členov odvolacieho orgánu úradu totiž menuje a odvoláva vláda.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *